Kelt

Je více lidí, kteří znajíi šachy, nebo je více lidí, kteří znají fotbal?

Určitě je více registrovaných fotbalistů než šachistů. Ale je více těch, kteří si někdy kopli do míče,nebo těch co zkusili hrát šachy? Základní pravidla, jak se jmenují figurky a jak mohou táhnout a co je cílem hry zná podle vás více nebo méně lidí než u fotbalu (kolik hráčů, doba, atd). Jak to vidíte vy? Děkuji.

Odpovědi
orwell

Podle mě určitě fotbal. Neznám ve svém širokém okolí nikoho, kdo by si nikdy nekopl do míče, ale znám hodně lidí, kteří vědí jen to, že šachy jsou jakási desková hra, někteří by možná dokonce dokázali pojmenovat figurky (správně kameny),ale postavit je bezchybně na šachovnici by už nezvládli. Fotbal je proti šachu nesmírně rozšířená a populární hra téměř všude na světě, šachy jsou ve srovnání s ním pouze pro pár zasvěcenců.