zjentek

Je vhodnější použít k pročištění vody šungit, nebo měděnou nádobu?

K pročištění vody je mimo jiné možné přidat do nádoby s vodou šungit, anebo třeba použít nádobu z mědi. Co je rozumnější? Rozumí někdo problematice hloub? (;

Nejlepší odpověď
Kepler

Jakékoliv dodatečné čištění pitné vody postrádá význam, vzhledem k tomu že pitná voda musí vyhovovat mnoha přísným kritériím. Pokud má někdo vlastní studnu s nevyhovují vodou, tam mu ani šungit moc nepomůže, protože ten sice kvalitu vody může zvýšit, ale zdaleka ne ve všech parametrech.
Měď působí (podobně jako stříbro) jako silný jed pro mikroorganismy, ale to je asi tak vše. Ve vyšších koncentracích může být nebezpečná i člověku. Lékaři varují před měděnými trubkami pro rozvod vody i pití vody z měděných nádob.
http://domaci­vodarna.blogspot­.com/2015/05/med-v-pitne-vode.html

Další odpovědi
annas

1. Používám šungit už několik roků, i když jen na vodu z kohoutku. Rovněž vnitřní beru minerály extrahované ze šungitu, které obsahuje tzv. Fytominerál.

Pročtěte si odkaz.

Šungitová voda. Příprava, doporučení a rady
http://www.sun­git.cz/sungito­va_voda/
--

2. O mědi jsem nevěděla.
Používání měděné nádoby doporučuje ajurvéda. Ale vypadá to, že pití této vody působí i vnitřně, zatímco šungitová voda je zdraví prospěšná, avšak je třeba mít na pamětí, že se nejedná o léčivo. Používá se jako prevence nebo jako podpůrný prostředek při léčbě onemocnění.

„Zatímco "měděná“ voda zajišťuje správné fungování orgánů a metabolických procesů. Navíc, pokud chcete pomoci detoxikaci žaludku, vypijte velkou sklenici odstáté vody ráno na lačný žaludek." atd.
https://tradic­niayurveda.cz/du­vody-pro-piti-vody-z-medene-nadoby/
--

Hlava mapa. Možná jsem se nadchla měděnou nádobou, ale uvědomila jsem si, že jsem kdysi dostal měděnou džezvu na vaření kávy. Vyhodila jsem ji, protože se v minulosti tvrdilo, že měď je jedovatá.

--
Pokud máte vhodnou měděnou nádobu, nemusíte se starat o nákup šungitu.

Děkuji za tip. Je vhodné pití zhruba dvou až tři sklenic vody „měděné“ vody". To nestačí pokrýt denní pitnou dávku na rozdíl od šungizu.

Ametyst

Měděné nebo stříbrné nádoby mají antibakteriální efekt. Šungit je jiná kategorie, jak píše annas.

Mc Merkurion

… nejlíp se voda pročistí přidáním písmene K >>> to pak má sílu pročistit i hlavu …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Všim jsem si v Indii, měli tam objemné CU nádoby na vody a odpouštěcí ventil byl vždy umístěn někde ve dvou třetinách velikosti nádoby od hrdla směrem ke dnu, aby se zbytek vody nevypil, protože se mělo za to, že ve zbývající třetině vody se usadí toxiny, nečistoty a prostě nežádoucí látky ve vodě obsažené. Ta část se pak vyleje, než se načerpá čerstvá voda a takto se tam nádoby používají. Jaksi logicky to chápu, ale… Pokud používám právě šutngit, princip bude stejný – nežádoucí „usazeniny“ jdou ke dnu. Ne? Takže třetina (nebo nějaká část) vody ode dna z celk. objemu vody by se měla vylít.

Jaký na to máte názor?

Je to vůbec jakkoli prokázané?

Pracují ty kovy/nerosty tak, že se nečistoty usazují u dna nádoby?

A jak vyliju „toxickou“ vodu, aniž bych toxiny rozvířil i do části, kterou budu pít?

Ametyst

Hm, to je dobrá otázka. Na dně nádoby se mohou usadit mechanické nečistoty jako bláto z vody. Ty jsou vždycky těžší než voda. Odkalovací ventily jsou vždycky u dna. V tekoucí vodě třeba v řece jsou ale jiné poměry: tam špína plave na povrchu a pění.