Dane

Je vhodné užívat nootropika (np. geratam, nootropil aj.) k učení?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
arygnoc

ano

Doplňuji:
samotné lieky iba zvyšujú okysličenie mozgu, jeho výkon.

proces učenia ale neovplyvnia.
to záleží iba na vás, užitie lieku neznamená, že sa látku naučíte.

cynique

ano

Je to širší skupina látek – některé skutečně jenom zlepšují „okysličení mozku“, jiné zvyšují využití glukosy, aktivují CNS ve vyšší asociativní oblasti kde se zpracovávají informace.

Obecně – nootropiká pomáhají v učení. Ovšem je nutné delší užívaní, krátkodobé užití žádný efekt nemá.

marci1

ne

Ne, k učení vhodná nejsou. K nežádoucím účinkům užívání může patřit nespavost či agitovanost (!). Nootropika se používají zejm. u akutních či subakutních stavů, často organicky podmíněných, spojených s poruchami vědomí aj. např. při některých formách demence, akutních poruchách vědomí, po úrazech hlavy, ap. ☹
http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/nootropika

gulag

ne

Tyto leky jsou absolutni k nicemu. Treba vcera jsem byl jedna, dva, letadlo, rakosnicek a nenam zadne problemy se soustredit. Vsechno vcera a zrnko pisku je to placebo. Pokud mate ADHD jako ja napr. ale uvedomte si, ze sakra co jo uz vim, ze nejlepsi lek na zlepseni koncentrace je MOTIVACE !!

ivzez

ne

cynique

marci1 – to jsou 40 let stará tvrzení. Za povšimnutí stojí slova „může“ a „zejména“ – tedy nestojí tam, že „způsobují“ a „pouze“. Akutní a subakutní postižení CNS je dnes ten poslední indikační důvod.

gulag

Tyto leky jsou absolutni k nicemu. Treba vcera jsem byl jedna, dva, letadlo, rakosnicek a nenam zadne problemy se soustredit. Vsechno vcera a zrnko pisku je to placebo. Pokud mate ADHD jako ja napr. ale uvedomte si, ze sakra co jo uz vim, ze nejlepsi lek na zlepseni koncentrace je MOTIVACE !