Kešule

Je vhodné mateřské mléko na vaření?

Napadla mě pro někoho možná šílená věc. Zajímá mě, jestli je mateřské mléko vhodné na vaření podobně jako kravské. Např. pokud má matka přebytek mléka, tak by ho mohla teoreticky použít třeba na palačinkové těsto a podobné pokrmy.

Nejlepší odpověď
da ny

Není to vhodné.
Plýtvat mateřským mlékem při výrobě palačinek a takto ho znehodnotit vařením by byla škoda (trestuhodná) ;)
Banky mateřského mléka
Mnohé ženy mají mléka naopak doslova na rozdávání. Byla by škoda toho nevyužít. Jednak odsátím přebytečného mléka umožníme dětem, jejichž maminky kojit nemohou, nebo dětem, které jsou umístěny v ústavech, aby mohly po první měsíce života dostávat zdravé mateřské mléko. Za druhé si lze díky tomu k mateřské i něco přivydělat. S myšlenkou mléčných bank přišel v roce 1907 pražský pediatr Epstein, o 2 roky později již vznikla první mléčná banka ve Vídni.

Banky mateřského mléka fungují v jedenácti českých městech: v Praze-Podolí, Hradci Králové, České Lípě, Mostě, Českých Budějovicích, Plzni, Zlíně, Vsetíně, Ostravě, Olomouci a Brně. Dárkyně musí prodělat některá předběžná vyšetření, ale před podáním „cizího mléka“ je i tak nutné jej v různých fázích vyšetřit a preventivně pasterizovat kvůli možnému přenosu HIV a jiných virů. Poté se mléko zamrazí a podle potřeby podává dětem.

Díky mateřskému mléku dáváme miminku opravdu ten nejlepší základ do života a prostřednictvím kojení vzniká také nenahraditelná psychická vazba.
http://clanky­.vareni.cz/ma­terske-mleko-prvni-strava-zivota/

Další odpovědi
lota

Uff, tak to by mě nikdy nenapadlo.