setapouch

Pokud vaříte vepřové ledvinky s rýží, namáčíte ledviny v mléce nebo ve vodě?

A jak dlouho?

Nejlepší odpověď
gecco

Dělám ledvinky nejen s rýží…
😉
Po důkladném vyčištění (vyřezání močovodných ´kanálků´) je opláchnu vodou a namočím do mléka na 12 – 24 hodin, pak vodou opláchnu mléko a ´něco´ s nimi udělám – výtečné jsou třeba narychlo oprančené plátky (ála steak) tak <1 cm silné, pak jen osolené a opepřené…

Další odpovědi
zjentek

mělo by to jít na den do mlíka ..bez toho je to spíše nějaká urinoterapie, než žrádlo

anonym

Ledvinky s rýží nikdy nevařm,vařím vždy oboje zlášť!Nemáčím jen,pouze vyperu.

briketka10

na co tolik štráchů s ledvinkama že, ani kuchaři nemaj
mnoho času s přípravou tohoto jídla, proto je taky do
mlíka nenamáčej na noc :
 http://www.rady-kutilum.com/pri­prava-veprovych-ledvinek-1459

pusinka50

Po jejich očištění jsem ledvinky namočila na půl až hodinu do mléka, které jsem pak slila a dál je připravovala. Máčet je přes noc je podle mě zbytečné, byly chutné i tak

cochee

Povím vám o svém traumatickém dětství z období docházky do mateřské školy. Jako dítě jsem miloval ledvinky, vařené matkou – voňavé, chutné. Pak jsem byl podroben docházce do MŠ, kde byly ledvinky běžně dvakrát týdně na oběd. Samozřejmě kuchařka měla v praku ledvinky máčet v mlíku, možná, že to ani nešlo, nevím, jestli suroviny pro vaření oběda nepřivezli až tentýž den ráno. Důsledek byl ten, že jídlo SMRDĚLO CHCANKAMA a nejen jídlo, bylo to cítit z kuchyně po celé školce. Během několika dní od nástupu do školky se mi vyvinul naprosto dokonalý reflex zvracení, stačilo (když učitelka oznamovala, co bude na oběd) pouze vyslovit „ledvinky“ a už vše letělo vrchem ven, většinou samozřejmě s neúspěšným doběhem na WC ;) (dobře jim tak). Po dobu docházky do MŠ jsem pochopitelně nebyl schopen pozřít ledvinky ani doma, byť jim nic nebylo. To se však upravilo samo do několika měsíců po nástupu na základku, kde ledviny tak často nevařili a pokud ano, byly OK.

Ledviny patří na jeden den nebo aspoň přes noc do mléka.