Avatar uživatele
setapouch

Pokud vaříte vepřové ledvinky s rýží, namáčíte ledviny v mléce nebo ve vodě?

A jak dlouho?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gecco, Tony48 před 3365 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Dělám ledvinky nejen s rýží…
😉
Po důkladném vyčištění (vyřezání močovodných ´kanálků´) je opláchnu vodou a namočím do mléka na 12 – 24 hodin, pak vodou opláchnu mléko a ´něco´ s nimi udělám – výtečné jsou třeba narychlo oprančené plátky (ála steak) tak <1 cm silné, pak jen osolené a opepřené…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

mělo by to jít na den do mlíka ..bez toho je to spíše nějaká urinoterapie, než žrádlo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ledvinky s rýží nikdy nevařm,vařím vždy oboje zlášť!Nemáčím jen,pouze vyperu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

na co tolik štráchů s ledvinkama že, ani kuchaři nemaj
mnoho času s přípravou tohoto jídla, proto je taky do
mlíka nenamáčej na noc :
 http://www.rady-kutilum.com/pri­prava-veprovych-ledvinek-1459

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Po jejich očištění jsem ledvinky namočila na půl až hodinu do mléka, které jsem pak slila a dál je připravovala. Máčet je přes noc je podle mě zbytečné, byly chutné i tak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Povím vám o svém traumatickém dětství z období docházky do mateřské školy. Jako dítě jsem miloval ledvinky, vařené matkou – voňavé, chutné. Pak jsem byl podroben docházce do MŠ, kde byly ledvinky běžně dvakrát týdně na oběd. Samozřejmě kuchařka měla v praku ledvinky máčet v mlíku, možná, že to ani nešlo, nevím, jestli suroviny pro vaření oběda nepřivezli až tentýž den ráno. Důsledek byl ten, že jídlo SMRDĚLO CHCANKAMA a nejen jídlo, bylo to cítit z kuchyně po celé školce. Během několika dní od nástupu do školky se mi vyvinul naprosto dokonalý reflex zvracení, stačilo (když učitelka oznamovala, co bude na oběd) pouze vyslovit „ledvinky“ a už vše letělo vrchem ven, většinou samozřejmě s neúspěšným doběhem na WC ;) (dobře jim tak). Po dobu docházky do MŠ jsem pochopitelně nebyl schopen pozřít ledvinky ani doma, byť jim nic nebylo. To se však upravilo samo do několika měsíců po nástupu na základku, kde ledviny tak často nevařili a pokud ano, byly OK.

Ledviny patří na jeden den nebo aspoň přes noc do mléka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek