Housenka1973

Krupička a puding

Jak vařit devítiměsíční dcerce krupičku? Měla bych ji ještě dělat ze sunaru, ale ten se nesmí převařovat. Takže ji asi musím uvařit ve vodě a pak smíchat ze sunarem. Nevím si ale rady s poměry – kolik krupice, kolik vody a jak do toho zamíchat ten sunar. Kravské mléko se prý nesmí dětem do 1.roka dávat… Taky nevím, zda mohu dcerce udělat puding – brzdí mě totiž stejný problém – kravské mléko. Poraďte, kdo má už zkušenosti…

Nejlepší odpověď
anonym

I když jsem otec(teď i děda)odpovím­.Dětem jsme vařili krupičku z kravského mléka,pravda ředěného,ale dobrého a puding v řidším stavu s piškoty a to jsem si i já pochutnal.Kolikrát jsem si přál,aby dítě už flašku nemohlo dopít. 🙂.

Další odpovědi
elektrikář

Pudink bez mléka není vůbec k jídlu Poraďte se z dětským lékařem až budete na kontrole.Naše holky jí mněli vždy z mléka. A žádné problémy jsme nemněli.Když jsem mněl první holku, dojídal jsem kašičku která zbyla
Po 4 letech se narodila druhá. Ze zvyku jsem se do kaše pustil, a najednou se za mnou ozvalo já nedostanu??? Musel jsem pak vařit kaše trochu víc na tři porce.

anonym

Někdo doporučuje místo mléka náhradu,v odkazu jsou různé názory.Když jsme měli malé děti my,dělávali jsme kaši z kravského,jen řidší,puding to samé.Když se mléko převaří,tak jednou za čas by to nemělo vadit.Naši mladí my dali pro vnoučata kašišky od nestlé,to za nás nebývalo,jen sunarka a Vlasta kaše a to byl pěkný hnus.

Zdroj: http://www.emi­mino.cz/disku­se/krupicova-kase-7347/

Andělé

Dobrý den,já jsem nevařila krupicovou kaši cca do 2 let,kupovala jsem kaše v lékárně,jsou drahé,ale jemné a opravdu výborné:-)
Ale našla jsem tyto recepty:
http://www.ma­minkam.cz/puding-z-kojeneckeho-mleka

http://www.mo­jetehotenstvi­.cz/kdy-davat-miminku-pudink

Zdroj: http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=20622

pokazdejinak

je pravda, že teď se to jídlo ::řeší:: daleko víc než dřív, ale myslím, že to je dobře – já jsem v roce prý baštila guláš a párek s kečupem a taky jsem to přežila, ale svým dětem jsem to neudělala :)

krupičku zatím nevařte – kupte buď ochucenou instantní kaši – je už smíchaná i s nějakým kojeneckým mlékem (k sehnání nejen v lékárnách, ale i v drogeriích a normálně v potravinách) a nebo ve zdravé výživě kaše neochucené – můžete si do nich přidat čerstvé ovoce, vlastní mateřské mléko apod.
(na ukázku: http://www.slu­necnice-cb.cz/slunecnice-cb/eshop/1-1-ZDRAVE-POTRAVINY/58-3-KASE )

co se pudinku týče – nemám vyzkoušeno, ale dá se uvařit i z ovocné šťávy místo mléka a prý je to taky ňamka
jako svačinku můžu doporučit třeba bílý jogurt rozmixovat s ovocem a pokud je to třeba trochu přisladit piškoty