Avatar uživatele
jirka21kufr

Je vhodné kontaktovat personalistu, když už jsem poslal životopis?

Dobrý den,
měl bych takový dotaz. Na internetu jsem objevil pracovní nabídku, která se mi velice zamlouvá. Jedná se o práci pro mezinárodní firmu se sídlem v Německu. Včera jsem do firmy poslal svůj životopis, ale zatím mě nikdo nekontaktoval. Je vhodné do firmy zavolat, nebo bude lepší pár dní počkat? Nerad bych přišel o takto zajímavou pracovni příležitost tím, že bych třeba nebyl pozván k pohovoru. Já jsem přesvědčen, že požadavky na pozici splňuji na 90 %. Ovládám německý jazyk na komunikativní úrovni, kancelářské programy, mám zakladní znalosti účetnictví atd. Jak se zachovat v takové situaci? Inzerát vyšel před 3 dny.
Děkuji za odpověď.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1773 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. U některých firem svolávají zájemce k určitému datu ve větším počtu a z toho si vybírají, jindy komunikují s každým jednotlivě. Osobně bych alespoň týden počkal a potom se pokusil decentně zeptat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že by to nebylo vhodné. Přijímací řízení vypadá tak, že firma nejdřiv čeká, dokud se jim nesejde více nabídek. Z těch vyfiltrují nejvhodnější kandidáty, které postupně zvou k pohovoru. Nyní je míč na jejich straně. Pokud v prvním výběru kandidát neprojde, oznámí mu to. Nezbývá, než se obrnit trpělivostí a čekat. Teprve, kdyby to už trvalo příliš dlouho, tak bych personalistu ne příliš vtíravě kontaktoval s dotazem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek