jirka21kufr

Je vhodné kontaktovat personalistu, když už jsem poslal životopis?

Dobrý den,
měl bych takový dotaz. Na internetu jsem objevil pracovní nabídku, která se mi velice zamlouvá. Jedná se o práci pro mezinárodní firmu se sídlem v Německu. Včera jsem do firmy poslal svůj životopis, ale zatím mě nikdo nekontaktoval. Je vhodné do firmy zavolat, nebo bude lepší pár dní počkat? Nerad bych přišel o takto zajímavou pracovni příležitost tím, že bych třeba nebyl pozván k pohovoru. Já jsem přesvědčen, že požadavky na pozici splňuji na 90 %. Ovládám německý jazyk na komunikativní úrovni, kancelářské programy, mám zakladní znalosti účetnictví atd. Jak se zachovat v takové situaci? Inzerát vyšel před 3 dny.
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. U některých firem svolávají zájemce k určitému datu ve větším počtu a z toho si vybírají, jindy komunikují s každým jednotlivě. Osobně bych alespoň týden počkal a potom se pokusil decentně zeptat.

Kepler

Myslím, že by to nebylo vhodné. Přijímací řízení vypadá tak, že firma nejdřiv čeká, dokud se jim nesejde více nabídek. Z těch vyfiltrují nejvhodnější kandidáty, které postupně zvou k pohovoru. Nyní je míč na jejich straně. Pokud v prvním výběru kandidát neprojde, oznámí mu to. Nezbývá, než se obrnit trpělivostí a čekat. Teprve, kdyby to už trvalo příliš dlouho, tak bych personalistu ne příliš vtíravě kontaktoval s dotazem.