zjentek

Je vhodné (dá se) pivo nahradit B- Komplexem?

Někdo, kdo byl přes půl stolení „na pivu“, by pomalu chtěl přejít a nahradit něčím příznivějším. Napadá mne B-Komplex. A vás? Je to DOBRÝ NÁPAD?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, B-komplex je vhodnější, složení je vyváženější. V 1 l piva je třeba vitamínu B1 jen 3% denní dávky, i když ostatních je více. Nejdřív je ale potřeba položit si otázku, zda vůbec dodatečný zdroj potřebujeme. Vitamíny skupiny B jsou i v jiných potravinách, než jen v tekutém chlebu. http://infoweb­z.com/pivo/vi­taminy.htm

Další odpovědi
marci1

Ano je to vhodné. Tradičně bývá zdůrazňován obsah vitamínů B v pivu. Béčka v něm určitě jsou, ale samotný alkohol v pivu obsažený mnoho vitamínů řady B v těle znehodnotí. ☹

Zdroj: https://www.re­habilitace.in­fo/vyziva-a-jidlo/vitaminy-v-pivu/

Rokio

B-Komplex je rozhodně zdravější než pivo. Řada lidí dokonce tvrdí, že pivo nemá žádné kladné úćinky.

Pokud někdo pije několik desítek let pivo, ale nejedná se o alkoholika, tak i tak doporučuji postupné snižování dávky, nalezení hodnotného koníčka a začít užívat B-Komplex. Pokud jde o alkoholika, tak si netroufám řadit, ale rozhodně neuškodí protialkoholní léč­ba.

Pak může daná osoba užívat B-Komplex v doporučené denní dávce. I vitamínem se dá totiž předávkovat, a proto by mělo být všeho s mírou.

JirinaM

Dík za tip, tak dneska si zajdu večer do hospůdky na 4 až 6 B-kopmlexů.

zjentek

to Kepler: Je pravděpodobný, neřku-li jasný, že v tomto konkrétním případě začnou organizmu po vysazení píva béčka zoufale chybět, to se dá tušit, možná i spočítat (;(;(;

Kepler

No, to není tak jednoduché. Je pravda, že i těžkým alkoholikům se předepisuje B-komplex, který je důležitý pro regeneraci jater a organismu vůbec. Někdo má i zcela rozvrácenou i iontovou rovnováhu a a trpí hypokalémií a tak musí papat draslík. Tvůj případ to určitě není. Při normální a vyvážené stravě deficit vitamínu nehrozí.