Avatar uživatele
anonymka01

Je variabilní symbol nutnost?

Ahoj všichni! Potřebuju radu. Prodala jsem určitou věc na internetu a kupci mám zadat číslo svého účtu-stačí to? Nepotřebuji variabilní symbol? Vím co variabilní symbol je, ale jak ho získám já? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3926 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Olus

Nutnost to neni. Je to cislo (tusim max. 8 znaku), ktere si muzes i vymyslet. Slouzi pro rychle rozliseni platby. Hodi se napr. i kdyz clovek, s kterym platbu domlouvas vyuzije ucet nekoho jineho a ty pak na uctu hledas dle jmena a nemuzes dohledat… Ale v tomto pripade si myslim, ze je i zbytecne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Variabilní symbol není nutný. Stačí číslo Vašeho účtu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Variabilní symbol nepotřebujete. Ten slouží k identifikaci plátce a to vy víte. Někdy se dělá to, že se do zprávy pro příjemce, píše za co je to. To ale záleží na vaší domluvě s plátcem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Užívání var. symbolu není taxativně stanoveno, ovšem zejména finančními organizacemi vřele doporučováno. Jedná se o významný identifikátor platby – nejčastěji o číslo faktury a u saldokonta velmi usnadňuje správné přiřazení platby k patřičnému plátci nebo příjemci. Eliminuje vznik chyb a nedopatření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Variabilní symbol (může být max. 10-místný) je potřeba pouze v případě, kdybyste příjimala více plateb od více lidí. Variabilní symbol si každý může vymyslet nebo sestavit na základě nějakého systému. Variabilní symbol slouží k identifikaci odesílatele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek