zjentek

Je v současnosti pro Čecha perspektivní sestěhovat se do Maďarska?

Odpovědi
Filip84

Jak v čem:

jazyková bariéra je značná – ugrofinský jazyk, to už je jednodušší se naučit korejsky – a Maďaři moc jinak nemluví, ani nechtěji.

Ale jinak? Nemovitosti levnější, náklady na život nižší. Pokud tam nepotřebuješ pracovat (protože nižší výdělek), nebude Ti vadit, že si asi moc se sousedy nepokecáš – proč ne. Každý jsme jiný.

Jo, a až na kopce u hranic s Horními Uhry: „stojí v blbé rovině“!

Ametyst

Dobře. Je tam levněji, do eura se nehrnou. Termálky příjemné a dostupné i v kdejaké vesnici. Maďarská kuchyně nejlepší na světě. Dá se domluvit německy, žije tam spokojeně hodně důchodců z Rakouska, Německa, Holandska. Problém vidím s cikány.

Arne1

Vím, že slováci z Blavy si kupují nemovitosti v Maďarsku, domů a do práce to mají kousek a životní náklady někde úplně jinde.

Arne1

Ametyst: S tou němčinou už tam je problém, nové generace se jazyky neučily a nedá se s nimi komunikovat. Po této stránce bývalo líp.

Ametyst

Arne, souhlasím, ale mladí se už snaží mluvit anglicky. Jasně že snadnější je to v Budapešti než na venkově. Když tam utrácíš peníze, jsou ochotní Tě tolerovat. 🙂

zjentek

Ametystík děkuji, už nemám bodík. (;

Ametyst

OK, tak příště:-))