zjentek

Je v praxi aplikovatelné, aby každý spotřebitel získával potřebné produkty výhradně přímo od výrobce?

Případně od sprostředkovatele, který by však fungoval na jiných principech úmluvy s výrobcem a konečnému spotřebiteli by již nijak neupravoval výrobcem danou cenu. Jednoduše jde o to, aby trh eliminoval veškeré příživníky, včetně těch virtuálních.

Nejlepší odpověď
Schluker

Tezko, logisticke naklady by neuveritelne stouply. Stejne tak i naklady na skladovani.

Další odpovědi
Drap

Neni aplikovatelné, je to nesmysl.

Emefej

Blbost. Myslíš, že si pro svůj oblíbený chlast budu jezdit do Irska?

elkon

Ten, kdo používá hlavu (a pokud ji má v pořádku), takovou pitomost nevymyslí.

Ametyst

Mně se to občas podaří: vynechám několik zprostředkovatelů s jejich marží, a nakoupím u výrobce nebo pěstitele. Už se mi dokonce podařilo obejít lékárnu, kdyz jsem našla výrobce mastí. U výrobců mýdel se dají kromě mýdla výhodně koupit i zajímavé suroviny.

Arne1

Nesmysl. S prodejem je spousta nákladů, jeden – dva kousky se výrobci v nákladech neprojeví, ale když to ho bude hodně tak bude muset náklady na prodej dát do ceny.