kurec

Je v pořádku pokud je člověk až do důchodu single?

Odpovědi
Dochy

Pokud je to jeho volba a on je s tím OK, nevidím důvod proč bych ho já nebo někdo další měl soudit.

Alesh

To asi není nic tak závadného, dlouhodobé svazky, na které máš mnohdy papír, jsou výmyslem člověka. Z čistě přírodního hlediska by mělo stačit, pokud se rozmnožíš. Tedy bys měl nadělat pár dětí, zajistit aby přežily a pak můžeš natáhnout brka. Čili ano, z biologického hlediska je to úplně v pořádku.
Pak je tu rovina sociální, společenská. Před pár desítkami let být svobodný mládenec bylo v podstatě nežádoucí, musel ses oženit, jinak to bylo špatně. Dnes už je tento princip silně potlačen, čili dnes už tě nikdo za staromládenectví odsuzovat nebude. 😁

Rokio

Proti gustu žádný dišputát. Je to jeho osobní věc. Nikomu tím neubližuje, tak by to druzí měli respektovat.

zjentek

Ano je to docela ok, vlastně až do důchodu může kdykoli vyrazit ven a narazit si samičku. Uvaž sám zda je to v pořádku. Tak? Co říkáš? (;

Lída Novotná

Je to každého volba a když se tak člověk sám rozhodne, proč by to nemělo být v pořádku? Na druhou stranu, člověk je sociální tvor a být sám celý život s sebou nese určitá rizika, jako je například mnohem větší riziko rozvoje deprese a obecně psychických problémů, problémy se smutkem, osamělostí a dalšími problémy…

Drap

Proč ne, takových lidí je spousta.