Mirek Darvas

Je v pořádku obědvat v 19:00 nebo je něco špatně?

Když jdu ze školy domů, tak čekám do 19:00 abych se naobědval.

Odpovědi
elkon

Je potřeba jíst, když je hlad. A je úplně jedno jak se tomu bude říkat.

Lotr2008

To je už večeře. Jinak já večeřím často i v jedenáct večer a v průběhu noci také jím.

zjentek

A na co čekáš? Až dostaneš hlad, nebo až ti ostatní jedlíci uvolní prostor před lednicí/mikro­vlnkou? K odpovědi nutno znát více informací 🤷‍♂️

Filip84

Normálně se obědvá tak mezi polednem a 2.00 p.m., maximálně. Obědvat v 7.00 p.m. není, poněkud, obvyklé. Na to se nemusíš ptát, to ví každý, proboha! 🙂

Filip84

S popisovaným problém se obrať buďto na:

Město Rumburk, identifikační číslo 002 61 602
oddělení sociálně právní ochrany dětí
1366/48 Třída 9. května
Rumburk
obec Rumburk
okres Děčín

Ivana Strašilová, vedoucí OSPOD
+420 412 356 293
+420 725 837 077
ivana.strasilova@rumburk.cz

úřední hodiny:
Po, St 8.00 a.m. – 12.00 a.m., 12.30 p.m. – 5.00 p.m.

https://www.rum­burk.cz/cz/ob­can-odbory-mestskeho-uradu-odbor-socialnich-veci-a-zdravotnictvi.html

nebo:

Linka bezpečí pro děti

Telefon: 116 111
pomoc@linkabezpeci.cz
https://www.lin­kabezpeci.cz/po­moc

Funguje nonstop.

Mirek Darvas

Tam jsem byl, ale tenhle problém jsem úplně zapomněl říct, byl jsem tak kvůli nevlastnímu otci který nás psychicky týral, ale nakonec jsem zjistil pravou tvář své matky a nevím jestli by bylo divné hned po týdnu tam zajít zpátky

cappuccino

Mirku, to nevadi, ze uz jsi tam jednou byl! Oni nevedi, ze mas hlad. Musi to resit s tvymi rodici anebo ti zajistit nejaky zdroj. Nestyd se, klidne tam zajdi i casteji anebo se obrat na linku bezpeci, tak ti poradi.
Je to smutne, ale tady ti nikdo neporadi.

Filip84

Právo nezná pojem „divný“. Tedy: absolutně ti nerozumím, zase výmluvy.

Mirek Darvas

Lotr bohužel, u nás je to hlavní jídlo, jinak během dne žádné není ani svačinu ve škole nemám

cappuccino

Nemuzes si tu svacinu vzit z domova? Snad si ji umis pripravit sam?

Mirek Darvas

Ne nemohu

Filip84

A proč to píšeš tady? Co my s tím, jako? Se obrať na OSPOD, ne, pokud se domníváš, že jsi zanedbáván?

zjentek

Děláš to správně, večeře by měla být hlavním jídlem dne.
Ráno něco výživného a zároveň na objemného abychom zůstali čiperní a nabytí energií ze spánku a nového dne, oběd vynechat úplně (ztráta času při probíhající činnosti), čili nejlepším časem pro řádné, chutné, objemné jídlo (takové možno zkonzumovat pouze ve stavu absolutního klidu a uvolnění bez fyz./psych. stresu) se jeví právě poklidný večer 🤷‍♂️

zjentek

Oprava: rozhodně ne objemného

Lotr2008

Tak si kup něco cestou do školy, třeba rohlíky a šunku, a máš rázem svačinu i oběd, pokud si toho koupíš hodně.

Mirek Darvas

A brigádu sháním již měsíc, pokud byste znal brigádu v okolí Rumburk budu rád.

Mirek Darvas

Bohužel já kapesné nedostávam

Filip84

Ale to je problém Tvůj, Tvých rodičů / zákonných zástupců a tohoto státu, jsi-li nezletilý, nikoli náš. Rozumíš tomu? Proboha!