rebel xd

Je v pořádku když po pokaždé po použití mezizubního kartáčku mi krvácí z dásní a mám celý ten kartáček od krve?

Nejlepší odpověď
da ny

Jen při zánětu gingivy (dásní).
Čistit zuby měkkým kartáčkem, lehce masírovat dásně. Zklidnit výplachem z heřmánku, vhodnou ústní vodou (nebo na doporučení stomatologa). Lze i TTO, případně 1 % peroxid vodíku. Cucat hřebíček. Odvar z nějaké protizánětlivé bylinky/výplach. I ústní sprcha ;)

Další odpovědi
elkon

Není to v pořádku, zubař ti poradí.

Chapadláček

Toto se děje zpravidla, pokud dlouho k mezizubnínu čištění nedošlo. Dásně jsou pak zaníceny. Po cca 14 dnech pravidelného mezizubního čištění by se mohla situace zlepšit.

Doporučuji k čištění přidat Listerine, ten zároveň i desinfikuje poraněná místa.