Jack 12323

Je v ČR hodně domácností s majetkem o hodnotě 10 milionů a více? (Myslím dům, auta, účty atd.)

Odpovědi
Drap

Cca 17%

Kura

cca 35%

Pepa25

Většinou se uvádějí jen finanční aktiva s tím, že ještě se rozlišuje hrubé číslo a očištěné o dluhy. Samozřejmě je to nevypovídající protože velká část bohatství českých domácností je v nemovitostech. Vývoj bohatství viz zpráva v odkazu.
K Finančním aktivům zdroj ECHO 24: „Jmění v hodnotě nad 100 000 dolarů má 200 000 českých domácností, tedy asi pět procent. V západní Evropě je to 61 procent domácností a v USA 54 procent. Za dolarové milionáře se může podle BCG prohlásit zhruba 10 000 českých domácností (0,2 procenta ze všech). Článek "Pět procent Čechů vlastní 45 procent bohatství“ , 15.4.2015

Zdroj: https://www.czso­.cz/csu/czso/bo­hatstvi_ceskych_do­macnosti_v_ro­ce_2011_vzros­tlo_o_168_mili­ard_korun_20130124

Dochy

A teď počkáme než si to pánové Drap a Kura vyříkaj a pak budeme mít výsledek 😉

Klaproth

Pokud je zprůměrujeme, tak to vychází na 26%.

Dochy

😉 Není nad statistiku 😉 Takže dokud jeden druhého nezabije, je to 26%.