Kryšpín

Je únosné přidat od nového roku důchodcům či nikoliv?

Premiér A. Babiš navrhuje přidat z důvodů že důchody jsou pod průměrem 40% výdělků tj. od výše 33 tisíc. Profesor Fiala z ODS a paní Pekarová Adamová z TOP 09 jsou zásadně proti, z důvodů že to silně zasáhne další zvýšení státního dluhu. Kde může být pravda.

Nejlepší odpověď
marci1

Zdali je to únosné, by měla zodpovědět ministryně financí paní A. Schillerová.
Jsem pro zvýšení důchodů, jelikož vše je dražší a dražší (nájmy, energie, potraviny ap.). Věřím tomu, že při dobré snaze to jistě bude možné někde „vyškrábnout“.
I důchodci mají právo na důstojný život. 🙂

Další odpovědi
mosoj

A co jako by jsi chtěl dělat ty? Fialovi čiší arogance ze všech děr.
Pro mně nebude nikdy profesor. Mezi námi děvčaty, nikde na světě se tituly v politice běžně nepoužívají!!! Už to svědčí, co je to za sebestředného člověka.
Kalousek přidal 40 Kč. To mluví za vše. Důchodci jsou také občané tohoto státu.

Rokio

Měl by se důchod důchodců minimálně zvýšit o inflaci.

Hlada

Zvýšení státního dluhu řeší jen hrstka znalých. Drobné přilepšení potřebným je velice účinné. Viz vítězný únor nebo husákovy děti.

anonym

Navyšovat výdaje umí v politice každý. Zvláště pak výdaje které mohou přinést nějaké ty hlasy od příštích voleb – což je přesně případ důchodů či různých sociálních dávek. Bohužel zdaleka ne každý pak řeší kde na to vzít takže se ty miliardy navíc jen zaseknou do dalších generací jako státní dluh, který bude třeba splácet (nebo přinejmenším ukusovat z každého dalšího rozpočtu úroky). Už teď je Babišem navržen schodek ve výši 40mld a tento schodek vychází z až příliš optimistických odhadů příjmové stránky rozpočtu, které nebudou s ohledem na klesající tempo růstu ekonomiky naplněny, takže se spíš počítá s mínusem až ve výši 60mld, zda je takové navyšování zadlužení příštích generací přípustné si odpovězte sami … není to rozhodně až tak těžké a a dá se to celkem snadno posoudit i bez znalosti komplikované matematiky. Příští generace vám za to rozhodně děkovat nebudou.

mosoj

Kryšpíne, jestli vona to není ta tvoje cesta ke správnému kapitalismu!!!