Poklička

Je pravda, že úmrtí v rodině před svatbou, přináší v dalším životě nevěstě smůlu?

?Je v životě smůla a neštěstí když v témže roce je v rodině úmrtí (babičky – zač. roku) a pak se (na konci roku) koná svatba? Je pravda, že to přináší smůlu v dalším životě te nevěstě?

Původní dotaz
Je úmrti v rodině smůla nevěsty v jejím dalším životě?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to jen pověra. Kdo tomu věří, ať pro klid v duši svatbu odloží.

Další odpovědi
yuko

Kazde umrti v rodine je smutna tragedie, ale bohuzel takovy je zivot. Clovek se s tim musi umet vyporadat. Kdybych se vdala ve stejnem roce, kdy mi zemrela babicka, urcite by mi to neprineslo smulu prave kvuli tomu.
Když už ses narodil náhodou, náhodou
když už ses narodil náhodou
pak na náhodu dej, vždycky s ní počítej
bude si s tebou hrát, kolikrát, kolikrát
a někdy budeš rád, budeš rád

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CvaVLdxzkd0

anonym

Je pravda, že když vám přejde černá kočka přes cestu, budete mít smůlu? Je pravda, že když rozbijete zrcadlo, budete mít sedm let smůlu? Je pravda, že pátek 13. je nešťastným dnem? Je pravda, že pokud se vám převrhne slánka soli, budete mít smůlu? Je pravda, že když vstanete nebo vykročíte po ránu levou nohou, budete mít smůlu? Je pravda, že úmrtí v rodině před svatbou, přináší v dalším životě nevěstě smůlu?

Na světě musí být tisíce takových pověr, tak byste se měl rozhodnout:
řídit se jimi a žít v neustálém strachu, že vám něco může přinést smůlu a nebo se jich nebát a být pánem svého života. Je to na vás, lidi.

Zdroj: http://rimanka­.blog.cz/0902/13-nejcastejsich-pover-kterych-se-lide-boji

Nuk nuk

Pravdy je na tom asi tolik, jako na každé pověře. Pověry vznikly z toho, že se někde jednou, dvakrát něco takového stalo, ale to přece neznamená, že se to děje automaticky. To je asi jako svatba v květnu. Víte kolik znám párů, které se braly v květnu, a žijí a skvěle jim to klape?