A-dé-la

Je tu někdo, koho zajímá duchovno, ale není věřící?

Zdravím Vas,
Moje otázka se týká spíše duchovna a zvláštních znamení, takže prosím o odpověď jen od lidi, kteří na podobné věci také věří. Včera večer jsem jela autem domu a na křižovatce, kterou znám dobře, jezdím vždycky celkem rychle na 3 i při odbočování. No tentokrát mi něco řeklo nebo poradilo, abych jela pomaličku a maximálně na dvojku… tak jsem to udělala a jela pomalu. V ten moment se mi do cesty vrhla kočka – černá. Zadupla jsem to. Přísahám, jet rychleji a nechat si tam tu vyšší rychlost, zajela bych ji. Sedla si před auto, koukala mi do obličeje nějaký čas a pak odešla. Jak kdyby mi něco potřebovala říct… no byla jsem rozhozená, nikdy jsem totiž nedostala žádné takové varování. Šla jsem spat a v noci jsem se vzbudila se strašným snem. Můj dědeček byl minuly měsíc v nemocnici s nějakými psychickými problémy. Lékaři říkali, ze se to lepší… no a dnes se mi zdálo, ze prostě dědeček náhle odešel. Konkrétně: byli jsme u něj na návštěvě a sel si lehnout, prý byl unaven a se všema se rozloučil.. babička nějak tušila, ze už ho neuvidí a říkala nám, že určitě odejde a tak. My jsme nechápali, jak jako odejde… on v té ložnici umřel a babička to věděla, ještě než jsme šli spat. Ráno jsme se probudili a babička nám řekla, že to věděla už večer, jen se s nim chtěla ještě rozloučit a naposledy s nim být… bylo to tak živé… dědečka jsme upravili, zabalili a odjel… strašně se bojím, jestli mi to má něco říct, nebo je to jen shoda blbých náhod. Prosím moc o odpověď… děkuji a krásný den

Nejlepší odpověď
quentos

Definujte věřícího. Je-li to někdo, kdo se bojí trestajícího boha a chodí si ho do kostela „kupovat“ a udobřovat, pak nejsem věřící. Věřím jen v „něco“ mezi nebem a zemí – takže jednoznačně ano, „varovná znamení“ existují. Bylo by to trochu moc náhod najednou, nemyslíte?

Další odpovědi
Angi-Shy

to pasuje na mě.. jsem silný atheista, a i skeptik a přesto věřím ževe vesmíru je mimozemský život a inteligence, věřím na duchy, neznámá zvířata, spatření vyhynulých tvorů atd, jen nevěřím většině videí a fotek so mají být „důkazem“. Většina je zfalšovaná, takže ve věci věřím ale důkazům ne…
Ale taky jsem měla jeden zážitek… už od dětství jsem se na chalupě bála procházet takovou malou kuchynkou v druhém patře, cítima jsem že mě něco sleduje a je to zlý…tohle trvalo i v pubertě, do nějakých 18–19 let… byla jsem vděčná, že to co je tam na chalupě se neobjevuje i v praze kde bydlím. No ale jakmile jsem si tohle řekla, začala jsem mít stejný pocit zla a sledování i v praze přmo v pokoji a bylo jedno že jsem měla pokoj společně s mámou, přesto jsem to zlo cítila…
Jednou v noci jsem se probudila na zádech uprostřed noci a uvědomila si, že se nemohu hnout. Byla naprostá tma přesto že nám obvykle do pokoje proniká světlo z oken. Když jsem se podívala na strop, viděla jsem velké rudé oči i s rudou pusou jak se to zle smálo ale zvuk to nevydávalo. Okolo toho se pohybovali menší stejné oči se zle vysmátou pusou ale byly zelený. Chtěla jsem se pohnout, křičet, ale tělo bylo naprosto ztuhlé a místo křiku jsem vydávala jen hodně tichý hlas, kterej máma nemohla slyšet… uvědomila jsem si, že nemohu dělat nic než zavřít oči a zkusit znovu usnout. Naštěstí se to podařilo a ráno jsem se probudia uplně vyděšená. Nikdo mi to nevěřil… tohle ztuhnutí s nemožností křičet se mi stalo ještě asi 3×, tváře jsem už neviděla, ale přesto mě děsilo, že jsem paralizovaná. Naštěstí usnutí vždy pomohlo…to jsem už věděla, že to něco se asi živí strachem když už se to začalo objevovat i v praze… jednu noc jsem se naštvala a i přes strach jsem si začala v myšlenkách povídat a doufala jsem, že to něco to uslyší. Říkala jsem že je to srab když se neumí zjevit, že mu kašlu na jeho děs atd, načala praskat televize, slyšela jsem divný zvuky, háčky co držej záslony skřípali a i palanda vrzala. Přesto jsem se dál v myšlenkách tomu něčemu vysmívala… po asi 5–10 minutách vše ustalo a bylo ticho… už nikdy se to od té doby neobjevilo a nikdy jsem už necítila strach a pocit sledování jak v praze, tak na chalupě v kuchynce…
Nevím jestli to má nějakou spojitost, ale jednou jsem si na chalupě všimla že v druhém patře na máminý posteli je dřevěný bok na kterým je zlý úšklebek… ten je tam pořád, ale třeba to má nějakou spojitost: https://pre00­.deviantart.net/f6c1/th­/pre/i/2012/004/d/9/pol­tergeist_and_my_ex­perience_by_an­gelinaharijau-d4lc92i.jpg

GM

Už to nehul, raději si zopakuj pravopis.