Usoman

Je trestné, kdybych si koupil knihu a přečetl bych ji na záznam, který bych pak umístil na YouTube?

Nejlepší odpověď
Muso

Záleží na autoru knihy, případně vlastníku autorských práv. Kdyby poskytl k tvému načtení a publikování souhlas, pak je to v pořádku. V opačném případě nikoliv. Majitel autorských práv má právo dožadovat se odstranění tvého příspěvku.

Další odpovědi
Kepler

Ano, porušil bys autorské právo, pokud by sis neobstaral souhlas autora knihy. Výjimky tvoří díla starší 70 let a díla, kde je výslovně povoleno jejich šíření bez uplatnění autorského práva.

Klaproth

Fuj, kupovat knihu! Na YB se můžeš proslavit i bez takové zvhrlosti.