Kryšpín

Je trest za zabití dvou osob při dopravní nehodě přiměřený?

Včera vynesl Krajský soud nad 36 letým manažerem trest 2,5 roku podmínku na pět let, který se svoji audinou za deště vjel do protisměru a zabil dva lidi. Hájil se tím, že kaluže neviděl, necítí vinu a podá dovolání, dle mého odhadu je to mistr pilot, který má jenom 29 záznamu v kartě řidiče za rychlou jízdu a další přestupky.

Nejlepší odpověď
Drap

Jiná odpověď

Záleží kdo a z jakého úhlu to posuzuje. Osobně jsem taky přesvědčen o tom, že se neměří všem stejně. Soud ovšem rozhodl, tak to platí. Je zajímavé, že lidé v lepších pozicích a vyšších příjmech s přiměřeně silnými auty dostavají ty tresty nějak mírnější. Za první republiky se prý údajně říkalo, že právo je jen pro bohaté. Možná to platí stále.

Další odpovědi
Evuše

na každého není stejný metr

Bohužel často si lámu hlavu nad tresty. Např. 18 letý kluk, který byl v únoru podmíněně propuštěn z VTOS s 5 letou podmínkou spáchal opět 2 přečiny krádeže (za které seděl) a soud mu udělil pouze 300 hodin OPP.
Jinak dost záleží na právníkovi a v čí prospěch byly posudky, také kolik let dostal zákaz řízení. A vůbec tady nebudu říkat, že většinou je soudce/předseda senátu domluven s právníkem a státním zástupcem kolik obžalovaný dostane :)