FénixCest

Je třeba pas na let do Spojeného království?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na to jestli je třeba pas na let do Spojeného království, když je mi 17 let a letím s otcem na jeden týden? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
arygnoc

pozor na to – veľká británia nepatrí do shengenu.

preto doklady pre maloletých:

okrem povinnosti mať vlastný pas alebo občiansky preukaz, každé dieťa, ktoré cestuje:

bez sprievodu alebo
s dospelou osobou, ktorá nie je jeho zákonným zástupcom alebo
len s jedným z rodičov,

musí mať cestovný pas.

zdroj: http://europa­.eu/youreurope/ci­tizens/travel/en­try-exit/eu-citizen/index_sk­.htm

😉

gecco

Stačí ti občanka…
😉
_____________­__________________
Arygnoc, cituji z toho odkazu:
„Doklady pre maloletých
Okrem povinnosti mať vlastný pas alebo občiansky preukaz, každé dieťa, ktoré cestuje:
bez sprievodu alebo
s dospelou osobou, ktorá nie je jeho zákonným zástupcom alebo
len s jedným z rodičov,
môže potrebovať osobitný (úradný) dokument, ktorý ho oprávňuje cestovať bez rodičov, dokument podpísaný rodičmi, poprípade druhým rodičom alebo zákonným zástupcom.“
Což je jasné – tohle platí i do jiných zemí, nejen do UK…
😉
A pořád tvrdím, že stačí OP…
Resp. – možná nebude stačit nějaké konkrétní letecké spolenosti k check-in, ale pro vstup do UK stačí.
😉

gecco

Tak odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil…
😉
Arygnoc to má ověřeno – dám na něj…
😉

arygnoc

niekoľkokrát do roka overené cestou vnuka zo slovenska do británie, resp. na ostrovy (ani írsko ani veľká británia nie sú členmi shengenu – európskeho priestoru s voľným pohybom).

obmedzenia platia (povinnosť mať cestovný pas) iba pre občanov eú mladších 18 rokov, inak pre starších 18 rokov stačí op (uznaný ako cestovný doklad).

😉