Hamon

Je toto umění?

http://img.ih­ned.cz/attachmen­t.php/420/424­84420/TlHpsqw0AS­RkieB1WoIDPU6yt­MGJcz3b/_TOM3599­.jpg
Doplňuji:
Možná by vás zajímal autor: http://art.ih­ned.cz/c1-57650720-vladimir-franz-vystavuje-sve-apokalypticke-vize-sveta

Můj názor na toto je, že to komentovat nemůžu, protože už jsem jednou před přestupkovou komisí za vyjádření vlastního názoru stál.

Nejlepší odpověď
zzzzz

To záleží na vkusu. Já bych to doma na zdi nechtěla 🙂
Doplňuji:
V jedné velmi luxusní zasedačce jsem viděla jen zarámované čisté plátno na zdi. No fakt, na něm ani tečka. Tak mi to nedalo a zeptala jsem se, proč na tom není obraz? Oni ne mě úplně začali civět, že prý to je obraz. Ani podpis tam nebyl. No fakt. Ale tas je to asi nevyšlo draho, no. 🙂

Další odpovědi
anonym

Proč ne?
Nerozumím všemu – ale třeba tohle – http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/6/6f/Mural_del_Ger­nika.jpg – bych si doma nechal líbit…
😉

led

Je to ilustrácia k nejakému textu. Samotný obrázok nehovorí bez pridaného textu nič.
Ilustrácia je druh výtvarného umenia. Medzi umeleckým dielom a gýčom býva niekedy neviditeľná hranica a niekedy až more
Doplňuji:
V tom prípade hodnotenie kleslo na agitku, dielo s agitujúce účel. Ak by to namaľoval bežný človek, čo by to bolo?
Ak je niekomu súčasný svet surová groteska, potom nemám slov…

Drap

To je otázka subjektivního hodnocení. Já to tak nevidím

MonkeyKing

Všechno je umění, pokud jseš umělec a máš nějakou myšlenku. Tento obraz se mi celkem líbí. Jde vidět, že si dal někdo záležet

redy

Když chceš, tak třeba i umění 🙂

marci1

Pro mě ne, ale proti gustu žádný dišputát. 🙂

ptáč

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-frc3/t1/52264­2_4328389539067_29179347­3_n.jpg

Zdroj: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-frc3/t1/52264­2_4328389539067_29179347­3_n.jpg

arygnoc

nie, to je franc, šašek počmáraný.

Hamon

led: kéž by šlo o ilustraci k textu, tam by byla shovívavost na místě :(

led

zzzzz k vášmu doplnku:

Yasmina Reza – Kumšt
(Divadelná hra o bielom plátne)

To, čo sa začína ako hádka troch priateľov nad „neviditeľným“ obrazom, čoskoro nadobúda prekvapivé dimenzie, do absurdity prechádzajúce repliky sú čoraz konkrétnejšie. Z diskutérov vrstva po vrstve opadávajú konvencie, pretvárka, kompromisy. Na povrch vystupujú ich ľudské vlastnosti, no postupne čoraz viac i to, čo starostlivo ukrývajú pod nimi: neistota, smútok, bolesť i trápenie. Všetky roviny sporu sa však odohrávajú s neodolateľným šarmom a zlomyseľným vtipom. Aforistické sentencie explodujú ako ohňostroj a pestrofarebným svetlom ožarujú človeka i jeho problémy z nečakaného uhla.

Jeden z hercov parížskej inscenácie Pierre Ardini o Kumšte povedal: „Je to hra o umení žiť, alebo o neschopnosti žiť, alebo o údele žiť boletne. Skrátka: je to hra o živote.“

Hamon

mowla: jo, vlastnit to, to bych asi překousnul taky :)

led

Guernica je vlastne umelecké prenesenie Danteho Pekla do súčasnosti. To, čo sa počas náletu (aj po ňom) v Guernice odohrávalo prekonalo aj samotné Inferno

led

Neskôr sa to zopakovalo pri bombardovaní Hamburgu a Drážďan

Hamon

A lidi se stejně nepoučí.