dust8

Je toto nejlepší způsob jak se ubránit medvědovi?

pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/08/28/21/25/brown-bear-912444_1280.jpg

Zachovali byste se stejně?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/koktej­l/505506-medved-napadl-slovenskeho-duchodce-tomu-pomohlo-ze-delal-mrtveho.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Důchodce si vedl v podstatě správně
„Pokud si vás medvěd všiml, pravděpodobně se bude snažit utéct. Nedívejte se medvědovi přímo do očí (to si může medvěd vyložit jako záměr k útoku a reagovat protiútokem). Raději se odvraťte a předstírejte, že medvěda nevidíte, mluvte klidným hlasem, po očku sledujte medvědovo chování a pomalu se vzdalujte. Neutíkejte!“ https://www.sel­my.cz/medved/jak-se-chovat-v-oblastech-s-vyskytem-medveda/
Rád bych věděl, jak by se medvěd zachoval, kdybych měl upito valašské slivovičky. Předpokládám, že kdybych na něj dýchl, tak buď ho to porazí, nebo se bude snažit sebrat mi flašku.

Další odpovědi
Edison

Jestli je to nejlepší způsob, to nevím. Ale pokud je jediný, pak je i nejlepším stejně, jako jakýkoli jiný způsob, pokud je jediný. Existují jiné, mnohem účinnější metody. Ty ale vyžadují už aspoň nějakou připravenost, případně základní výbavu.

Mc Merkurion

… a co mohl asi dělat jinýho ??? … jestli mu zdřevěněly nohy strachem, asi by na nich daleko neutekl …

Kelt

Co mám dělat , když potkám medvěda? Nedělejte nic, medvěd udělá všechno za vás.

dust8

Edison: Jaké metody a jakou výbavu např.? Podle mne je škoda zabít mědvěda pokud vyloženě neútočí nebo se pletu? Napadlo me leda mít na botáh nějaké ostny a s nimi rychle vylést na strom.

Edison

Vůbec jsem neměl na mysli zabíjení medvědů. Jsou k mání speciální „pepřové“ spreje… Ty skutečně fungují. Ale jen ty opravdu opravdové. Ale nevím, jestli jsou k mání tady. A taky to není nějaká voňavka do kapcy, ale spíše kilový hasicí přístroj.