sisinec123

Opravdu se meče dělí na řeznosečné a sečnořezné?

Zdravím, celkem se zajímám o meče. Ale jednou mě můj kamarád zaskočil, když se mě zeptal, zda preferuju řeznosečné, nebo sečnořezné. Nevěděla jsem, co na to říct, protože tohle jsem slyšela prvně. Vymyslel si to, nebo se to podle tohoto opravdu dělí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Myslím, že je to trochu jinak. Chladné zbraně se dělí mimo jiné na řezné, sečné a bodné. Některé mohou mít vlastnosti více skupin.
Řezno-sečné jsou například kinžály.
Sečno-řezné jsou například šavle.
Bodno-sečné jsou například krátké meče.

Další odpovědi
Drap

V tomto případě bude záležet na tom, jak kdo a proč to posuzuje a jak se na celou problematiku dívá. Myslím, že takovéto oficiální dělení přímo neni. U dvou jedinců může být i částečně rozdílné použití mečů.

luckykubrt

Z her znám dělení na krátké, dlouhé a obouruční meče. Je možné, že se zbraně zařazují i do typu: bodná, sečná nebo střelná. Nevím jak je to doopravdy, ale o tomhle slyším prvně.

Mc Merkurion

… špatně řečeno: sečné a bodné …