led

Dovolila som si otvoriť odkaz z odpovede seraphica a skúste sa zamyslieť nad symbolikou tohto obrázku
„V průběhu let byl tento irský hrad předmětem debat na Pinterestu, Imguru a Redditu. Pravda? Není to v Irsku… Je to vůbec skutečné?
Tato fotografie obletěla více vizuálních sociálních sítí, jako jsou Pinterest, Imgur a Reddit. Různé titulky tvrdí, že je to „hradní ostrov“ a mnozí říkají, že je v Dublinu.

Tento obrázek je ve skutečnosti ostrov Khao Phing Kan, také známý jako „Ostrov Jamese Bonda“ v Thajsku, s částí hradu Lichtenstein poblíž Honau ve Švábské Albě, Baden-Württember, Německo, nahoře.“

Skúsila som sa pri odpovedi na vašu otázku „A dokázali//přáli byste si takhle žít?“ zamyslieť aj nad symbolikou tohto obrázku.

Ak si toto predstavíme ako symbol života, predsa mnohí ľudia takto žijú. Odrezaní od skutočného života, žijú vo svojej ulite a informácie zo života na Zemi získavajú z médií. Boja sa ísť von zo svojho snového zámku, opustiť svoj ostrov, pretože bez ohľadu na jasný deň, spev vtákov, hudbu života pri skutočnom pohľade z okna, veria mediálnym ukážkam chmúrnych búrok a záplav tragédií života na pevnine. Veria viac mediálnym protagonistom a agentom koristníkov, ktorých záujmom je získať aj ich „hniezdo“ pre rozšírenie svojej moci nad Zemou.

Dokázali by sme, dokázali by ste naozaj žiť odrezaní od ostatných ľudí alebo ako Robinson Crusoe by ste sa snažili prežiť a dostať naspäť do spoločnosti ľudí?
Neverím v absolútnu samotu, človek je tvor spoločenský.

Další odpovědi
seraphico

Jedná se samozřejmě o fotomontáž 😃. Žít bych tam teda nechtěl. Stačila by jedna větší vlnka a měl bych rázem dům pod skálou a ne na ní. 😄

Zdroj: https://www.go­ogle.com/amp/s/www­.irishcentral­.com/culture/cra­ic/myth-busting-irish-castle-island-ireland-fake.amp

Drap

Reál. Je to jen zvyk. Alespoň máš stále zameteno před svým prahem.

Filip84

Fotomontáge, ale kdyby to byla realita, měla by spoustu výhod!

Sám uvaž:

  • nepotřebuješ splachovací záchod, stačí ti klasická výserna – moře nasrané uklidí,
  • nebude tam prašno, ideální pro alergiky a asthmatiky,
  • stačí rozhoupat lodičku, a už nikdy nebude tchýně kušnit s tím, že přijede na návštěvu,
  • fakani ti neutečou na cestu, kde by je mohl zachvátit automobil, budou si hrát hezky doma!,
  • jen tak lehce tě nenavštíví ani baba z berňáku, ani exekutor,
  • sbalíš na to babu, bo je to romantika nevídaná, už jenom „ta panoramata“,
  • v případě požáru máš opravdu dostatek vody na hašení,
  • absolutně nehrozí, že bys se jednoho nekrásného rána probudil, vykoukl z okna, a tam by na tebe volal hapiky, narodnychlebi, nebo podobný MaŠíBl: „Ahoj, jsem tvůj nový soused!“