Lgee

Je to úplatek?

Pokud někdo řekne když budeš volit ANO tak dostaneš tenhle obleček do hry je to úplatek

Ale pokud člověk někomu napíše že pokud bude volit ANO tak obleček nedostane je to take bráno jako úplatek když by této straně hlas vůbec dát nemohl?

Odpovědi
Drap

Pokud nic nedostane, nemůže to být bráno jako úplatek

Dochy

Pokud je úplatek to první, je úplatek i to druhé. Je jedno jestli chceš aby za úplatu někdo něco udělal či neudělal.

Drap

V takovéto situaci by se nejednalo sice o úplatek, ale bylo by to zřejmě v rozporu s volebním zákonem