Avatar uživatele
Kryšpín

Je trestné, či nikoliv nadávat na současného presidenta?

Radní v Jesenici u Prahy trochu nadávali na současného presidenta, jak se to hodnotí.

Zajímavá 0 před 1803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Trestné to není, ale mělo by být. Prezident je hlava státu a není vhodné, aby se o něj kdejaký otrapa otíral. Je to ubohé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… dle odkazu mosoje: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/505246-radni-z-ods-vyzyval-k-zabiti-prezidenta-zemana.html … se nejdná o nadávání, ale vyhrožování,na­bádání k trestnému činu, a to už trestný je … co chcete taky od modrejch ptáků … todle bylo už spíš na Chocholouška …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Jen tak dál,za chvilku se budeme navzájem řezat v ulicích.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Kteří radní nadávali? Vím pouze o jednom. Nadávání není tresným činem, hanobení presidenta bylo jako trestný čin zrušeno v roce 1997. Trestné je vyhrožování. Za to může dostat až 3 roky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

„trochu nadávali“ co to znamená ? trochu nadávat ? To je něco ve stylu „Víte já se nechci pana presidenta dotknout ale domnívám se že svou práci dělá přinejmenším velmi špatně“, to je trochu nadávat ? 🙂 zkuste použít citát, zajímal by mne. Protože pokud by takové „trochu nadávání“ mělo být trestné pak by s naším trestním právem bylo něco velmi a nejen trochu špatně.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Ustanovení o hanobení hlavy státu bylo z našeho Tr.Záku odstraněno před drahnou dobou. Před nedávnem proběhla diskuse, jestli by nebylo vhodné nějakou formu trestnosti zase navrátit. Ale nepamatuju si, jak to dopadlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/505246-radni-z-ods-vyzyval-k-zabiti-prezidenta-zemana.html

Nech se vyšetřit na tom správném oddělení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Bohužel neni, ale podle mne by se to mělo vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Stejně jako v případě jakékoliv jiné osoby – není důvod pro zvláštní režim pro hlavu státu. Na druhou stranu každý má právo na ochranu osobnosti. Pokud jste o případ zmiňovaný v diskusi, tak byl za hranou, ale ne proto, že šlo o prezidenta, ale pro jeho obsah!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Podle mého názoru to modrý pták trochu přehnal, že tam montoval Hitlera, ovšem president na př. vůči novinářům nemá také kultivované příspěvky hodnocení i když jsou novináři slušní, průměrní ale také odrůd paparazi

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

elkon: Když to by chtělo aby se jako hlava státu choval. Zatím jsem si toho nevšiml. Očekával bych alespoň nějakou důstojnost, slušnost a snahu o zlepšování kultury a sjednocení národa. Můj pocit je, že ve všech těchto ohledech prohrává.

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Já mluvím o istitutu prezidenta, ne o jednotlivé osobě. Nelze měnit zákony podle toho, kdo tam právě sedí. Ale až na pár drobností mě prezident Zeman nevadí. Je to velmi vzdělaný a chytrý člověk se značným přehledem. A ti, co mu nadávají, mu většinou nesahají ani po kotníky. A nadávají, právě proto, že jim nic nehrozí.

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Naštěstí je to jen tvůj názor.

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Co tak sleduji tak je tu dost lidí co má názor dost podobný. Ale ano, je to můj názor. Možná se mýlím a Zeman někde v pozadí geniálně intrikuje jak naši politickou scénu sjednotit a zkulturnit…

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Klaproth

Dochy > souhlasím.

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek