df

Je to pravda, že vloni Čínani blokli účty cizincum v čínských bankách a nejde v EU vybrat prachy v žádném bankomatu?

Odpovědi
cochee

První část otázky (před spojkou „a“): nevím
Druhá část otázky (za spojkou „a“): ne, není to pravda. Já osobně do ATM chodím jen výjimečně, ale kolegové z práce chodí do bankomatů pro bankovky běžně a normálně si je vybírají. Je Česko v EU? Je. Vybírají moji kolegové bankovky z českých ATM? Vybírají. Na druhou část dotazu je tedy odpověď: ne, není pravda.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

df

no má úcta, další hnidopich

cochee

Co jsem pochopil blbě na trvé otázce?

df

Kontext

cochee

Číňani – čínské banky – blokace účtů cizincům – bankomaty umístěné v EU – nemožnost v nich vybrat prachy. Ten kontext má být kde, prosím?

cochee

Napíšu ještě něco jiného.
Pokud NĚJAKÁ LIBOVOLNÁ banka zablokuje účet SVÉMU klientovi ODKUDKOLIV, pak kartou SPOJENOU S TÍMTO ZABLOKOVANÝM ÚČTEM nevybere peníze ze ŽÁDNÉHO ATM KDEKOLIV NA SVĚTĚ (a dokonce s ní neprovede jakoukoliv platební transakci).

Takže ANO, pokud loni nebo kdykoliv jindy nějaká čínská banka někomu – komukoli – zablokovala účet, tak dotyčný kartou této banky nevybere nikde peníze. Ani v Číně, ani v Nicaragui, ani na Antarktidě a ani v jakékoliv zemi EU.

Alesh

Už mu taky jeblo, dostal annasitidu! 🙂