martin14

Je to pravda, nebo ne?

Je pravda že čistokrevný pes má v puse horní patro jednobarvé a křížený má patro dvoubarvé?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím odkud tahle přetrvávající pověra pochází,ale jedná se o naprostý nesmysl ! .Pigmentace ústní sliznice a patra v tlamě nikterak nesouvisí s čistokrevnos­tí.Pouze plemeno čau-čau a další méně známá plemena mají přímo standardem předepsaný „modrý“ jazyk. Ostatně definice „čistokrevný“ je velmi diskutabilní,ale to je na jinou debatu.Správně by se měl používat výraz čistoplemenný…:D

Další odpovědi
Lyn

Není.