FandaLanda

Je to osudem dávno dáno, že kohout nám oznamuje ráno?

Nejlepší odpověď
marci1

Nevím co tímto textem myslel D. Landa, ale podle studie „Národní centrum pro biotechnologické informace“, kohouti kokrhají jako reakci na svůj cirkadiánní rytmus, zejména ráno. Jednoduše řečeno, u kohoutů dochází ráno k četným výkyvům testosteronu. Za svítání kokrhají jako způsob, kterým dávají najevo, že se nabíjejí energií, jsou virózní a reagují na sluneční světlo. 😄

Další odpovědi
Rokio

Kohout se řídí pudy stejně jako ostatní zvířata a savci ještě navíc mají limbický systém, který je zodpovědný za emoce.

EKSOT123

Myslím, že nepochybí, kdo ve všem vidí krásné dílo Boží. Tedy i v tom, že kohout lidi budí. Ale kámoš v práci to viděl tak, že celá příroda je zvrácená. Že třeba kos zpívá jenom proto, že si chce zašoustat. Nevím, pravda ale je. že ptáci v přírodě zpívají hlavně při svítání a za soumraku a to hlavně v době páření. V jiných ročních obdobích zpívají podstatně méně. Tedy ráno a večer většinou taky něco zakřičí, ale jen krátce. Ale u domácího kura je doba páření celý rok…

agentpv

posledních 14 dní mi ráno oznamovaly zdravotní sestřičky v nemocnici – a to odběrem krve.