anonym :D

Je to nějaká nemoc, nebo běžná únava?

Zdravím. Teď o víkendu se u mě z ničeho nic začala objevovat silná únava. Stačí mi, že začnu dělat nějakou fyzicky náročnější činnost a hned jsem unavený. Ta únava pak pár hodin trvá a nakonec mě jaksi přejde. Jelikož jsem tak trochu hypochondr, hned mě napadlo, že by to mohla být deprese nebo i jiná psychická či fyzická nemoc. Jinak ale žádné obtíže nemám, musím se sice nutit k náročnějším věcem, to je ale přeci při únavě normální. Jinak o jídlo i lidi zájem mám, motivace mi taky nechybí. Taky mě napadlo, že by na mě mohl lézt covid, protože lehce smrkám a kašlu. Co si o tom myslíte? Je to jenom moje hypochondrie, nebo mi něco je?

Odpovědi
Alesh

No, nic smrtelnýho to asi nebude. 🙂 Mohla by to být tzv. „jarní únava“, viz zdroj. Můžeš mít i nějakou lehkou virózu. Anebo to taky může být projevující se alergie. Takhle, jak to popisuješ, bych si klidně tipnul tu poslední možnost.
Schválně si udělej test zeleným jablkem. Prostě si kup zelené jablko, to normálně sněz a schválně jestli se ti to zhorší nebo ne, plus třeba jestli se objeví vyrážka, pupence, jako bys byl poštípaný apod. Pokud ano, pak pozoruj i za jak dlouho ti ty zhoršené příznaky vymizí. Já vím, že to možná zní jako totální blbost, ale u lidí, kteří mají alergie na pyly, konkrétně snad břízu, tak jim dělá velmi často problém i to zelené jablko. Kdyžtak dej pak vědět, jak jsi dopadl. 😉

Zdroj: https://www.ca­nadian.cz/cs/clan­ky-a-novinky/jak-ustat-jarni-unavu/

Ametyst

Většinou se člověk dopátrá příčiny, když třeba změnil denní režim nebo změnil typ stravování. Acylpyrin, stoletím prověřený lék, to spraví. Pokud ne, hledej profesionální pomoc těch, co jsou od toho skvěle placení.

cappuccino

Tak tohle ja mivam pred kazdym uklidem domacnosti:) Rikam tomu lenora a nesnazim se hledat nejake priciny. A mivam to v kazdem rocnim obdobi:)