terry

Co je větší riziko? Očkovat? Neočkovat? Týká se covidu.

Má známá se bojí očkování. Proto mě zajímají vaše názory.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce

Racionální úvaha vyplývající z pravděpodobností a závažnosti potenciálních problémů (vážné nežádoucí účinky jsou daleko méně pravděpodobné než vážné následky onemocnění).

Další odpovědi
Disraeli

Nemohu se rozhodnout a další jiné odpovědi

„Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce” Nežádoucí reakce, tak leda ze strany odpůrců očkování na to, že ses nechala očkovat, jinak to vyloženě nemá nežádoucí reakce. Očkování je naopak žádoucí.
Co se týká vedlejších účinků, tak to jsou obyčejné a krátkodobé projevy U NĚKTERÝCH lidí, jako třeba bolest hlavy, mírná bolest svalů (čili prostě únava), zvýšená teplota, menší reakce v místě vpichu (otok, napuchnutí, bolest – všechno krátkodobé), nevolnost. A jestli NĚKDO má nějaký příznak/vedlejší účinek, tak zpravidla jen jeden. U většiny asi nic z toho, možná třeba únava. To jsou běžné věci a nic hrozného.
Teoreticky možná je i alergická reakce – v ojedinělých případech.

https://www.su­kl.cz/sukl/ne­zadouci-ucinky-vakcin-proti-covid-19-sukl-bude-pravidelne
https://www.su­kl.cz/tydenni-zpravy-o-prijatych-hlasenich-podezreni-na-nezadouci V Česku je očkovaných myslím skoro 7 milionů obyvatel a bylo tam podáno přes 16 milionů dávek… z toho od občanů byly oznámeny hlášení ohledně PODEZŘENÍ na nežádoucí účinky, necelých 11 tisíc. Příznaky podle katogorie jsou v částkách stovek až pár málo tisíc… jedná se věmes o nezávažné vedlejší účinky, nemluvě o tom, že to není nic potvrzeného, jen hlášení občanů, kteří měli nějaké PODEZŘENÍ… ku poměru milionu podaných vakcín. Takže riziko je naprosto minimální. V Česku (a vlastně snad ani ve světě) žádné úmrtí nebo vážné onemocnění v důsledku očkování. Světově miliardy uskutečněných očkování. A žádné závažné problémy ani úmrtí… krom hoaxů s tím spojených. Tak si vyber (fakta nebo dezinformace).

Arne1

Nenechat se očkovat a riskovat těžký průběh nemoci

Ťukl jsem to omylem opačně, patří to samozřejmě na první možnost

Kepler

Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce

Copak nežádoucí reakce. Statistika hovoří jasně: nejméně 70% zemřelých na JIP je neočkovaných.

_Bůh_

Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce

Otázka je hloupě položená, myslím, že většina odpověděla opačně, než zamýšlela.
Očkovaní je lepší, lidí s 3. dávkou je 3 miliony a v nemocnicích tvoří pouze 0.7 % hospitalizovaných. Dvě třetiny osob na JIP nejsou očkovaní. Náhoda?

Viz MZČR:
Dezinformace
Vakcinace je nezdravá. Podle serveru Skrytá pravda se firma AstraZeneca vyvázala z odpovědnosti za případné škody, což má být důkaz nebezpečnosti této vakcíny.

Vysvětlení
Každá vakcína prochází před uvedením na trh rozsáhlými klinickými testy na desítkách tisíc lidí, které odhalí případné nežádoucí účinky. Teprve poté je možné uvést vakcínu na trh. U registrovaných léčivých přípravků je zaručena jejich bezpečnost, účinnost a farmaceutická jakost.

Bezpečnost vakcín je kontinuálně sledována i po jejich registraci a uvedení na trh. Zdravotničtí pracovníci, ale i pacienti hlásí podezření na případné nežádoucí účinky, které se průběžně na evropské úrovni vyhodnocují.

Vakcína proti nemoci covid-19 je jedním z jednoznačných kroků, jak dlouhodobě a doufejme, že i natrvalo zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. V minulosti zavedení vakcinace pomohlo ke snížení či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravých neštovic, dětské obrny či záškrtu).

zjentek

Nenechat se očkovat a riskovat těžký průběh nemoci

Já bych zde v tomto anketním bodě byl opatrný při používání slova „těžký“, protože u něj jde patrně jen o výplod nedokonalých lidských mozků a jejich představu či touhu. Mnohem přirozeněji však bude celá anketa znít, použiješ-li pro průchod nemoci prosté a každému srozumitelné: Nenechat se očkovat a riskovat průběh nemoci.

led

Nemohu se rozhodnout a další jiné odpovědi

Očkovanie môže pomôcť zosilniť organizmus proti nákaze konkrétnej varianty ochorenia, ale súčasne môže oslabiť otvoriť bránu inému nepriateľovi vášho zdravia. V prípade vakcinácie voči covidu milióny laikov rozhodovalo o svojom zdraví bez bližších znalostí na základe medializovaných informácií bez ohľadu na vlastnú samočistiacu odolnosť voči nákaze. Je to ako chôdza po sklenenom moste, dôverujeme konštruktérom mosta, že sklo pod nami vydrží. Väčšina ľudí prejde bez problémov,
sú aj takí, ktorým príde zle, ale most, aj keď s obtiažami, prekonajú,
ale sú aj tí, ktorí na takýto most odmietnu vkročiť. Prípadne sa snažia tento sklenený most rozbiť.
Väčšina ľudí mediálnej masáži, tlaku oficiálnych inštitúcii a snahe neprísť o zdroj príjmu na živobytie a ostať zdraví, uverí a dá sa očkovať. Smutné je ale, že aj keď medzi nami sú aj jedinci prirodzene odolní tejto nákaze v tlaku protipandemických opatrení a zákonov sa práve aj títo covidoimunní musia podrobiť očkovaniu, napriek oslabeniu ich zdravia a následným iným zdravotným následkom, inač sa stanú spoločensky neplnoprávnymi občanmi 2.kategorie.
Aj keď potvrdzujem tvrdenie Pepa25:„vážné nežádoucí účinky jsou daleko méně pravděpodobné než vážné následky onemocnění“, tá pravdepodobnosť tu vždy je. Smutná pravda je, že tá pravdepodobnosť mi to plné očkovanie proti covidu oslabilo odolnosť voči iným zdravotným problémom.

Alesh

Nenechat se očkovat a riskovat těžký průběh nemoci

V této době je již očkování prakticky blbost, delta už je téměř vytlačena omikronem a to už je opravdu rýmička.
Pokud známá doposud nedostala ani jednu vakcínu, tak nevím, proč by teď měla na ní jít. Aktuální vakcíny ani proti omikronu prakticky nefungují a hlavně ten omikron je mnohem míň rizikový.
Naopak mám kolegyni, co šla teď na 3. dávku a je už druhý den „nemocná“.

elkon

Nenechat se očkovat a riskovat těžký průběh nemoci

Ze statistik je patrné, že očkovaní často o průběhu nemoci ani neví, v nemocnicích je jich minimum. A na Covid neumírají.

Dochy

Nenechat se očkovat a riskovat těžký průběh nemoci

anonym

Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce

paul1

Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce

Už mám třetí dávku a čekám

Justin1

Nechat se očkovat a riskovat nežádoucí reakce

To, co jsem vybral, je podle mě menší riziko. Špatně jsem pochopil otázku, která se ptá na větší riziko.

Rokio

Nenechat se očkovat a riskovat těžký průběh nemoci

Koronavirus omicron je velmi nakažlivý, takže je lepší nechat se naočkovat a mít lehké projevy koronaviru, pokud se nakazíš než riskovat těžký průběh nemoci, pokud se nenaočkuješ a chytíš koronu.

Většina očkování má jen minimální nežádoucí účinky.

da ny

Nemohu se rozhodnout a další jiné odpovědi

„Podrobte vládní “odborníky” palbě dotazů. Trvejte na odtajnění informaci. Nespokojte se s politickými proklamacemi a bezobsažnými hesly. Pomozte těm, které máte v péči, aby se mohli správně rozhodnou. Zodpovědnost za pacienta nesete jedině vy, žádný politik či úřad.“

Mám trochu problém s anketou. Pokud je základní otázka „Co je větší riziko
To nikdo dopředu neví. Někomu tyto MRA vakcíny mohou posílit IS, jiným se zhroutí brzy nebo později (leukemie, záněty i orgánů, sepse, roztroušená skleróza, selhání IS, gynekologické obtíže jsou ve vyšším výskytu, aj.).
Na JIP leží 20% – 40% (z celkového počtu), vystrašených očkovaných, kteří spoléhali na mírný průběh.
Už jsem zaslechla v médiích, že 4. vakcína by měla být od jiného výrobce, než 1. –3.
Mně osobně tyto, probíhající vakcinace připadají, jako sázka do loterie.
Psychika také rozhoduje. Pokud si naprogramuji, že mi vakcína pomůže, tak mi snad neublíží…. toť otázka.
https://blog.echo24­.cz/a/itWs8/zod­povednost-lekaru?fbclid=I­wAR3t5FE_7IIC­vVANSvCNp7IHDu­iJqOif_3vM
„Pouhý výsledek pomocné metody byl povýšen na diagnózu a absolutní pravdu. Medicína byla pošlapána.“
„o dva roky dál. Máme mnohem víc informací. Máte zkušenosti jak s nemocí, tak dobrovolným i vynuceným očkováním. Máme možnost získávat data z jiných než tzv. oficiálních zdrojů.“
„To, že se jedná o kampaň je už nad slunce jasné. Ukazuje se, že vnucená řešení nefungují. Zoufale chybí multioborová diskuze.“
„Odolávali jste tlaku a hájili pevně medicínskou pravdu.“
(Veškerá citace z uvedeného zdroje, MVDr. Jiří Urbánek, MBA

Ametyst

Každý si rizika musí vyhodnotit sám za sebe. To jednostranné informování jenom o pozitivech je podezřelé. Vůbec bych podpisu se souhlasem k očkování neříkala “informovaný souhlas”, protože co my víme? Jen to, co dovolí a pustí masmedia.

terry

Ametyst, v tomto s tebou absolutně souhlasím.

terry

_Bůh_
Proč je otázka položena hloupě?
Je přece jasně napsané, CO je (dle názoru) vyšší riziko? Buď to nebo ono.
Co je na tom hloupého nebo nesrozumitelného?

Dochy

Protože spousta lidí čte příliš rychle, neuvědomí si, že je otázka víceméně záporná a odpovědi pak automaticky berou jako:

  • Lepší se nechat očkovat.
  • Lepší se nenechat očkovat

Mohls uvést odpovědi v úplném znění a lidi by to tak nemátlo.

led

Dochy „spousta lidí čte příliš rychle, neuvědomí si, že je otázka víceméně záporná a odpovědi pak automaticky berou jako:“
toto len dokazuje že veľa ľudí nečíta, ale len „rýchlym čítaním“ prebehne napísaný text. Pri čitaní nestačí len prebehnúť očami písmená, ale treba aj premýšľať nad zmyslom napísaného textu.

Dochy

led: máte sice pravdu, ale praxe ukazuje, že to tak zkrátka je. Spousta lidí volí zjevně nesprávnou možnost… Z 15 aktuálně doručených odpovědí je nejméně 6 zodpovězených opačně, než odpovídajíc zamýšlel. Někteří to přiznali v editovaném doplnění, u jiných je zjevný nesoulad mezi zvolenou odpovědí a doplňujícím textem. U několika dalších nelze zkontrolovat, protože ke zvolené odpovědi nic dalšího nedopsali.

_Bůh_

Terry: Protože každý ví že očkování chrání zdraví. Tudíž otázka nedává smysl.

da ny

Jak jste došel k názoru, že MRA vakcíny „chrání“. Před čím? Před onemocněním NE (očkovaný kolega, má se 3 vakcínami potřetí covid, tentokrát těžký průběh, dalšímu se rozjela leukémie). Před těžkým průběhem onemocnění „snad“.
Prezentované statistiky jsou nespolehlivé. Lékaři v terénu jsou mnohdy nešťastní“, z následků po vakcinaci.
4. vakcína má být od jiného výrobce. Proč asi? Účinkuje vůbec? U jakého množství očkovaných?

terry

No, možná to vědí, ale se nechovaji , ba ani tak nemluví, podle toho.

zjentek

Bože, co to meleš?

Disraeli

Je to troll (jeden z jeho X, desítek až stovek účtů), reagovat na něj je v drtivých 90 % zbytečné…