hapiky

Je to naše chyba, když jsme už nejhorší na světě v onemocnění na koronavirus?

Jakou největší chybu jsme asi udělali v nedávné minulosti?
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/covid-19-koronavirus-nakaza-pocet-nakazenych-14-tisic-novych-pripadu.A201022_052­907_domaci_vlc?z

Nejlepší odpověď
mosoj

Sobeckost, absolutní absence sebekázně a ohleduplnosti. Co ještě chceš vědět víc. Můj kocourek za to nemůže. Tolik rozhádaný národ snad jinde na světě neexistuje. Češi by radili bohu i při stvoření světa, kdyby jim to dovolil.

Další odpovědi
elkon

Je to chyba těch, kteří nedodržovali vše potřebné.

Justin1

Je mezi námi až moc pohodářů, kteří se zajímají jenom o okamžité pohodlí pro sebe, i kdyby to mělo být na úkor bezpečnosti a zdraví. Dosud se měli dobře, nezažili žádnou pořádnou krizi a sázejí na to, že každý problém za ně vyřeší nějaký zázračný spasitel, přičemž oni mu klidně budou házet klacky pod nohy, když z toho budou mít pro sebe prospěch. Jejich cílem není nedělat problémy, jejich cílem je doufat, že problémy, které nadělají, se nějak ztratí, rozpustí, rozmělní nebo aspoň anonymizují, aby nebylo možné ukázat na konkrétního původce. Prostě naivita jako hrom a v tom je ta zrada. Je to vidět i na tom, jak moc se u nás kouří.

Myslím, že lidé by se měli kromě finanční a informační gramotnosti vzdělávat i v krizovém managementu, to je podle mě mnohem důležitější než to, aby každý, kdo chce odmaturovat, musel znát zpaměti básnické figury, které pravděpodobně nikdy k ničemu nevyužije a nebude většinou potřebovat ani v tom zaměstnání, pro které maturitu musí mít.

Ametyst

Hlavně není fér obviňovat národ, když nám onemocní i hlavní hygienička a ministři vlády. EU ve své moudrosti zakázala zavřít hranice, tak jsme místo toho zavření my.

Pepa25

Ano.
Jde o soubor chyb vlády i jednotlivých lidí. Teď je důležité, jak rychle se z toho (opět všichni!) poučí.

dr.luha

Sledujte počty skutečně nemocných a hospitalizovaných, ne nějaké manipulace v médiích. Počty pozitivně testovaných nic neříkají. PCR testy namnoží neškodné segmenty např. ze dvou virů až na desítky miliard. Díky tomu máme pozitivně testované ZDRAVÉ lidi, které mainstream označuje jako bezpříznakové případy. Zatím jsme na úrovni běžné sezónní chřipky (ta dostala strach z covidu a zmizela).

ivzez

Ano, je to naše chyba.
Vláda sice přišla s opatřeními pozdě, ale kdybychom je všichni akceptovali, byla by situace o něco lepší.

Mosoj odpovídá: „Sobeckost, absolutní absence sebekázně a ohleduplnosti.“

Já bych přidala (možná i předřadila) hloupost.
Když si vzpomenu na otázky typu „Proč musím nosit roušku, když na žádný korona virus nevěřím“,
dečmonstrace proti vládním opatřením apod., mám pocit, že ta hloupost možná vede.