Avatar uživatele
Beruškazamla

Je to naraženina nebo zlomenina?

V neděli jsem byla na bruslení. Zkoušela jsem různé otočky a podobně.Spadla jsem do zadu a dala ruku pod sebe.Hrozně to bolí, cítím bolest i když ji mám v klidu ale i když s ní hýbu.Dnes mi i otekla a celkem se bojím.Mám jít k doktorovi? Myslíte že to je naraženina nebo zlomenina?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zdenek l před 756 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Pokud jste se zranili při sportu nebo si pořádně natloukli při pádu, je někdy vskutku těžké poznat naraženinu od zlomeniny. Dokonce ani známý fakt či mýtus, že naraženina bolí více než zlomenina, vždycky neobstojí. Obojí je bolestivé, otéká, znemožňuje pohyb. Může se objevit i modřina. Jedná se o tupé pohmoždění kůže, svalů a vazů. Hlavním rizikem je nerozpoznání případné zlomeniny a následný špatný srůst kostí. Vyplatí se proto nechat si udělat rentgenový snímek. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ti co mají křišťálovou kouli ti tady doporučí cokoli. Jediným řešením, kde se dozvíš pravdu i jak léčit je návštěva lékaře a následně rentgen.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
_Bůh_

Naraženina bolí, zlomenina nikoliv.
Mít to zlomené, tak ani nemůžeš hýbat rukou.
K doktorovi můžeš i tak, třeba ti dá na naraženinu nějakou chladivou mast, může ti udělat rentgen, jestli sis nezlomila nějakou menší kůstku apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lupin1974

Nešikovnost

Zdroj: Vim o čem mluvím

Upravil/a: Lupin1974

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek