MiaMstyy

Je to dobrý plán?

Takže, vystuduju dobrou sš. Třeba dobrou prumyslovku. Potom půjdu na VŠ studovat nějaký exotický, nebo asijský jazyk. No a najdu si přítele a budeme spolu cestovat po světě. Třeba budeme žít někde, potom zase někde a takhle všude možne cestovat a zároveň pracovat atd. Co na to říkáte? (Bych se mohla zamestnavat jako technik, nebo jako tlumočník nebo překladatel)

Nejlepší odpověď
marci1

Plán je to dobrý. Pokud budeš hodně chtít a snažit se, tak se ti to může splnit. Mladí lidé dnes mají velké možnosti. Nauč se hlavně dobře cizí jazyk. 🙂

Další odpovědi
yuko

Vřele doporučuji.

Altair-AC

Moc si věříš …život není Procházka růžovým sadem

mosoj

Jak tě uvidí, všichni padnou na sedinku .......

nyjono

Opravdu věříš, že na místě, kde zrovna budete vždycky najdete práci pro tebe i tvého přítele, která by vás uživila a i trochu bavila?

ivzez

Plán by to byl dobrý až na pár „maličkostí“.

Naše průmyslovka bude v cizině „na dvě věci“.
(A nejen průmyslovka, to platí pro všechny SŠ.)

Průmyslovka nepřipraví na studium jazyků
na VŠ tak dobře jako gymnázium.

Chceš-li v budoucnu cestovat, zaměř se radši
na jazyky, nauč se dobře psát a fotografovat.
Pak si na cestování můžeš přivydělat cestopisy.

Překladatelství a tlumočnictví sice zní dobře, ale počítej s tím,
že zájem bude o překlady (tlumočnictví) do tvého rodného jazyka.
(V cizině moc zájemců o překlady do češtiny nenajdeš.)

____

Ale nemusíš to vzdávat. Pokud budete ochotni se živit i prací
v jiném oboru a prací s požadavky na nižší kvalifikaci, může to vyjít.

Znám absolventa VŠ, který v Irsku začal pracovat v Burger Kingu (téměř
nekvalifikovaná práce), po pár týdnech přešel na manažera prodejny
s taškami, kabelkami, … (práce na úrovni SOU/SŠ). Ale to měl štěstí
a pomohla mu náhoda. Jinak by asi zůstal na nekvalifikované pozici.
[Za ± 1,5 roku si vydělal na půlroční cestování po Jižní Americe… ]

Přidám pár odkazů.

Barbora Markéta Eliášová – první Češka, která procestovala svět:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Barbora_Mar­k%C3%A9ta_Eli%C3%A1%C5%­A1ov%C3%A1

Pro inspiraci pár informací + fotky Veroniky Peškové:
https://www.red­bull.com/cz-cs/cestovani-fotky-veronika-peskova

Martina Gebarovská:
https://xman.id­nes.cz/cestova­telka-martina-gebarovska-dob-/xman-rozhovory.aspx?c=A160927­_162250_xman-rozhovory_fro

Další cestovatelky:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?ncr&num=75&q=%C4%8Ce%­C5%A1ka+cesto­vatelka

Mc Merkurion

… pro některé odpovídající: neberte mládí ideály, stačí, že je o ně připraví život …