Je tento článek k nabádání defenestrace?

Článek 23 Listiny zákl. práv .....
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Nejlepší odpověď
Drap

To záleží na výkladu. Právníci dovedou vyložit cokoli a jakkoli, podle toho, jak je potřeba.

Další odpovědi
led

Ako píše Drap, záleží od výkladu.
môj laický výklad:
v texte je výraz „Občané“, to znamená, že jednotlivec nemôže nič, treba organizovanú skupinu nespokojných občanov konajúcich v zmysle platnej ústavy a zákonov.