Themeansar

Je ten, kdo věří tomu, co si neověřil, naivní ubožák?

Je třeba si přiznat, že je zde snaha s lidmi manipulovat pomocí centrální totality, ve které je propaganda a cenzura, čas nám odhaluje pravdu o každé totalitě, ti, co jsou nahoře, dělají vše pro to, aby se nahoře udrželi, co nejdéle je to možné, a tak se z dětí králů stávají králové a z dětí milionářů se stávají milionáři. Pokud někdo odvážně nastaví pokrytcům zrcadlo, tak se z něj často stává mučedník, za vším je naše pokrytectví, čím inteligentnější je člověk, tím více je i pokrytecký.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Mám vypozorováno, že naivní ubožáci jsou např. úspěšní mladí manažeři, kteří pro samé vydělávání peněz už přestali myslet. Nemají na to čas. Stali se z nich tupí konzumenti mainstreamu, kteří si ani nevšimnou, jak jsou manipulováni. Nedá se s nimi rozumně mluvit. Prodavačka na rohu ma větší přehled a ví, která bije, ale ti nadutí manažeři vůbec ne. Takže co si myslet o takové inteligenci…

Další odpovědi
Funna

Jak si chceš v dnešní době „něco“ ověřovat…dle mého, jedinému, čemu můžeš věřit je to, co vidíš na vlastní oči, jinak je to obvykle jen překroucená pravda tak, jak se to zrovna pisateli informace hodí do krámu…sama jsem se tomu přesvědčila, když ministr Válek cosi řekl na dopolední tiskovce o Covidu (to jsem viděla naživo), ale protože se to vládě zrovna nehodilo do krámu, tak dalších vysílaných zprávách to tak překroutili a vytrhli z kontextu, že to vyznělo úplně opačně, než jak to řekl Válek …
a tvůj názor o tom, že inteligentnější člověk je větší pokrytec, nesdílím…pokry­tectví, neboli „vychcanost“ je otázkou vnitřního přesvědčení a morálních zásad a s výší intelektu přímo nesouvisí…