kurec

Je telekomunikační okruh spojení mezi mnou(řidič letadla) a věží na letišti?

Komunikovalo by se pomocí rádiových vln

Odpovědi
aliendrone

Nemyslím, jakkoliv přesnou definici vygoogli. Okruhem se rozumí CELÝ soubor komunikačních prostředků (včetně nezbytné infrastruktury), nikoliv samotné spojení. Ale ruku do ohně za to nedám, jak píši, záleží na aktuální definici.

led

Telekomunikačný okruh medzi lietadlom, lietajúcim autom a inými lietajúcimi strojmi je spôsob spojenia medzi oblastným komunikačným centrom riadenia leteckej prevádzky (RLP) a pilotom, nie šoférom, lietajúceho stroja. Každé oblastné RLP sa stará o všetky (s výnimkou vojenských) vzdušné stroje vo svojej oblasti. Susedné RLP navzájom spolupracujú. (Pre letisko pracujú letiskoví RLP)
RLP, riadiaci letovej prevádzky, komunikuje s pilotom o podmienkach na trase, prípadnej zmene kurzu, rýchlosti a prepravných potrebách pilota.

Dochy

Podle mně je to běžné otevřené spojení. Nevím proč by to někdo měl nebo chtěl nazývat okruhem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PepasAvalonu

Nevěřím ti, že jsi „řidič“ letadla. 🤣 Navíc, ten by to určitě věděl.