Avatar uživatele
Matejik

Je tato pokuta nesmysl?

dostal jsem pokutu za to že jsem měl auto v zoně zákazu stání, ale tam v okolí nebyla žádná značka… co mám tedy dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3285 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

A jak tedy byla ta zóna zákazu stání vyznačena? Zóna se ohraničuje značkami a ty nutně nemusejí být v nejbližším okolí. Stoprocentně tam značka musela být. S pokutou nic nenaděláš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Čo to je okolie vo vašom ponímaní?
Značka nemusí byť vo vašom okolí, stačí, keď je na začiatku vjazdu do označenej zóny zákazu státia.
Napríklad v „pešej zóne“, prípadne vozidlám uzavretom centre mesta, pokiaľ nemáte úradné povolenie státia, platí zóna státia, kam je povolený vjazd len obslužným vozidlám s povolením a vozidlám záchranárov a polície, platí zákaz státia, môžte zastaviť s vašim obslužným vozidlom len na čas nevyhnutný na nakládku a vykládku tovaru, ale nemôžte tam stáť, to znamená, že nemôžte opustiť vozidlo a isť na kávu, alebo po nákupoch…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud by tam nebyl zákaz stání, pokutu by jsi nedostal. Jediné co můžeš dělat / a také musíš/ je pokutu zaplatit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Matejík, co jiného byste měl dostat, když jste stál v zoně zákazu staní?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
reklamnizved

Pokud jsi jí už zaplatil, tak dělat nic moc nemůžeš.
Pokud ne, tak na to upozorni, popiš kudy přesně jsi jel a vyžaduj, aby ti bylo ukázáno, kde je značka „Zóna zákazu stání.“… Je možné, že jsi kolem skutečně projel. Tato značka totiž platí bez ohledu na to, kolik křižovatek jsi projel. Končí jí vždy jen značka"Konec zóny.."

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek