V roce 2000 jsem dostal pokutu od policajtů za rychlou jízdu v obci 300 korun.Neza­platil jsem a odjel jsem do USA.

V r.2011 jsem něco potřeboval kolem Živnostenského listu a na Živnostenském ůřadě mě řekli o té pohledávce 300 kč a že když ji nezaplatím nic od nich nemůžu chtít.Není ta pohledávka už promlčená?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokuta je promlčena po 6 letech po roce, ve kterém se stal přestupek splatným.
Tento případ řeší § 70, odst. l zákona o správě daní a poplatků.
Je třeba si ale uvědomit, že mohl být během Vaší nepřítomnosti poplatek vymáhán a jistě je Vám známo, že dnes se nevyzvednutí doporučené zásilky bere jako doručená zásilka. Ověřte si na Finančním úřadě, že Vám v letech 2000–2007 nebyla v této věci zaslána žádná korespondence. Pokud tomu tak bude, požádejte z titulu promlčení o storno pokuty. Pokud Vám byla jakákoliv korespondence v uvedeném šestiletém období zaslána, doporučuji pokutu uhradit, na FÚ se omluvit a dále tento problém neřešit.