autacek

Je Sýrie oprávněná se (třeba i za pomoci spojeneckých armád) bránit a potopit např. útočící loď agresivního útočníka?

Jde mi o statut mezinárodního práva, ne o právo silnějšího, to dá rozum, že USA si přece může na celém světě dělat, jako nikým nevolený světový četník, co chce a jmenovat se soudcem i katem v jedné osobě.

Nebo komu a jak chce dát USA za vyučenou a zase zabíjet a vraždit, ať již vojáky bojující proti ISIS, či civilisty, nebo zas vybombardovat nějakou tu nemocnici? Vždyť ti za ro nemohpu. Konflikt pomalu ustal, tak je třeba opět nalít trochu oleje do ohně, ne? A Francie již vytahuja též drápky, přece si nenechá budoucí podíl na koláči utéct.

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/trumpo­va-odveta-v-syrii-ma-byt-tvrdsi-nez-loni-americke-rake/r~9680254­83d6311e8b8310cc47ab5f12­2/

Nejlepší odpověď
Drap

Nejen Syrie, ale i každá jiná země má právo bránit své území.

Další odpovědi
Lamalam

Na to má právo každý suverénní stát. Pokud se Rusko rozhodne, tak se bude Sýrie bránit.

magorvkleci

Mezinárodní právo je podřízeno právu silnějšího.

Protože předstíráme, že nevíme, kdo dnes vůbec Sýrii jako stát představuje, tak na kteroukoli syrskou oblast zaútočit můžeme a Asad ani nikdo jiný nemá právo se bránit.

Právo silnějšího už brzo nebude na naší straně, takže je třeba vyčerpat a pokud to půjde, tak zničit ruskou armádu radši někde na poušti v Sýrii nežli v Rusku, kde se nám to ještě nikdy nepovedlo. A zmocnit se Ruska dřív, než to udělá Čína.

Kryšpín

To nelze provést poněvadž to bude humanitární útok a důkazy jsou zřejmé na 100 %

led

Pokiaľ cudzie vojenské lietadlo zaútočí na svoj cieľ na výsostnom území iného štátu, má tento štát zákonné právo toto lietadlo donútiť ho pristáť, prípadne inak zneškodniť (zostreliť) a prípad riešiť ďalej formou diplomatických služieb s domovským štátom tohto lietadla.
Než vyslovíte súhlas s týmto pirátsko agresívnym činom, preverte si na základe čoho, čieho príkazu a z akého dôvodu lietadlo zaútočilo na svoj cieľ vo výsostnej sfére cudzieho štátu.

PS
magorvkleci svojou odpoveďou ste mi pripomeli jednu príhodu z dávnych čias.
Kdesi, v nemenovanom štáte, som sa pýtala politického predstaviteľa:
„Prečo, keď ste za mier na celom svete, posielate zbrane a vojakov do krízových oblastí? "(použila som názov konkrétnej bojovej oblasti)
na to mi odpovedal:
"Je to lacnejšie, než keby bomby padali a zbrane prehovorili u nás.“

marci1

Bohužel, pokud USA zaútočí na Sýrii, je dle ruského vyjádření Rusko připraveno na rakety zaútočit. ☹
„Tak se Rusko připrav, protože ony přiletí, budou hezké, nové a "chytré“," napsal Trump."
Internet

xxx3

Já bych nechtěl v žádném případě obhajovat nevypočitatelné poryvy v Trumpových mozkových závitech. Přesto bych řekl, že zmiňovat bombardování nemocnic a mluvit o tom, že konflikt „ustal“ je asi dost velkým nepochopením současné situace. Konflikt „ustal“ jen někde (tam kde se nikdo neprotiví nadvládě Asada – na jednu stranu legálního představitele Sýrie a zároveň masového vraha). Města a oblasti, která zatím Asad neovládá, si užívají spršku bombardování prakticky nepřetržitě. Nicméně to patrně není problém, protože legální „vůdce“ to dělat může a ruská armáda se do civilistů v žádném případě nestrefuje (pouze do teroristů – takhle to většinou sami vysvětlují).
„příjemné“ počtení třeba zde:
https://news.un­.org/en/news/re­gion/middle-east
https://www.i­crc.org/en/whe­re-we-work/middle-east/syria

led

autacek, zmeniť za jazdy „útočící letadlo“ na „útočící loď“ stavia odpovedajúcich ktorí odpovedali, než sa vám podarilo kúzlom prečarovať lietadlo na loď, jemne a nežne povedané do polohy „blbounov nejapných“ http://www.di­vocina.estran­ky.cz/clanky/vy­hynula-zvirata/blboun-nejapny---dronte-mauricijsky.html
nehovoriac o tom, že nie lode majú robiť nálety, ale palubné lietadlá majú útočiť raketami.

autacek

Dotaz jsem musel opravit v souladu s plánovanou taktikou neposílat tam letadla, ale rovnou rakety. A předpokládám, že opakovaný dotaz na totéž téma by neprošel, byť potopený americký křižník ruskou armádou může mít dopad na světový mír zcela fatální.