Yahoda71

Je světelné spektrum totéž jako viditelné světlo?

Je světelné spektrum to samé jako viditelné světlo?

Nejlepší odpověď
Edison

Rozhodně ne!!! Světlo zasahuje i mimo viditelné spektrum. Už z několika důvodů, alůe tím hlavním je, že každý jedinec ho má prostě JINÉ!!! Zatímco světelné spektrum je terminus-technicus, viditelné je „jak pro koho“.

Další odpovědi
orwell

Pokud je v přívlastku slovo „světelné“, pak ano. Světlo je viditelná část elektromagnetického záření nacházející se mezi neviditelným infračerveným a ultrafialovým zářením.

Doplňuji pár odkazů:
ČSN ISO 80000–7ČSN ISO 80000–7 ISO 80000–7 uvádí názvy, značky a definice veličin a jednotek používaných pro světlo a ostatní elektromagnetická záření. P
https://www.technic­kenormy.cz/csn-iso-80000-7-veliciny-a-jednotky-cast-7-svetlo-1/

https://slide­player.cz/sli­de/2908566/10/i­mages/6/Vlnov%­C3%A1+definice+sv%C4%9Bt­la.jpg

https://domaci­.ihned.cz/c1-66187940-cesti-vedci-mozna-meni-kvantovou-definici-svetla-jako-prvni-na-svete-zjistili-kvantove-vlastnosti-svetla-z-vice-zdroju

…a mnoho dalších.

Prostě podle klasické definice je světlo část elektromagnetického záření viditelného lidským zrakem a vždycky to tak bylo.

Dochy

Jsou to různé pojmy ale týkající se víceméně toho samého. Možná jako porovnávat elektriku a napětí…

Leeeres

Ne, viditelné světlo je pouze část světelného spektra

Dochy

Leeeres: Pokud je dotaz na světelné spektrum, tak to je pouze od červené po fialovou. Pokud budeme mluvit o spektru el/mag záření, tak to může být širší.