annas

Je svět divadlo? Má autory, herce, režiséry, diváky i majitele? Nejsou v tomto divadle některé role špatně obsazené?

  1. itát podle Jana Sobotky z knihy Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí?
  2. Autorem je Oscar Wilde.

Zdroj: https://citaty­.net/temata/di­vadlo/?page=5

A. Nebo platí, že

1. "celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jsou jenom herci.?“ — William Shakespeare

Zdroj: https://citaty­.net/temata/he­rec/

2. „lidé jsou jen loutky uprostřed divadelního představení, ale i i oni mohou občas zatahat za provázky“? –

http://the.cz/ci­taty/index.php?pa­ge=vase_citaty&ka­tegorie=&stra­na=22

B. Platí stále slova Jana Wericha?

„Čím méně důvtipu, tím okázalejší výprava, tím větší paráda, tím větší pravda, tím hlučnější hudba, efektnější světla. To neplatí jen o divadle.“

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2014/08/29/05/00/dan­ce-430554_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Svět není divadlo, ale tvrdá realita. My jsme jen trpěnými účastníky, jako anomálie zvaná Homo Sapiens. A ta anomálie systematicky pracuje na tom, aby to „divadlo“ bylo uzavřeno.

Další odpovědi
marci1

„Jste divadlem pro anděly, tak dělejte něco pro to, aby nezívali nudou.“
Pavel Kosorin

Drap

Skutečně to někdy tak vypadá a i mnohé tomu nasvědčuj, Nikdo z nás netuší, co je mezi nebem a zemí. Pokud přijmeme tuto pochmurnou představu za správnou, musíme uznat, že všechny tři uvedené body jsou pravdivé. Dobré na tom je ale i to, že některým dobrým hercům se podaří, pokud byli obsazeni do špatné role, z této vystoupit a nadále hrát roli lepší.

EKSOT123

Pokud si budem dávat pozor, abychom to brali jen s nadsázkou, můžem si to pro zpestření představovat jako to divadlo. Možná to člověku pomůže k nadhledu i k tomu nebrát se příliš důležitě.
Jinak je svět spíš jak píše Kepler, jsem ale přesvědčen, že křesťanství k tomu může dávat nejen ještě těžší kříž, ale hlavně naději, radost, odpovědi,…
(Včerejší Kepl.otázka ve mě vyvolala představu Odpovedi.cz jako nějakého experimentu, s námi jako pokusnými králíky, možná se to malinko podobá vaší otázce ha ha)

led

Ano. Svet je realistické divadlo.
Mnohí hráme divadlo nielen pre ostatných, ale veľakrát aj pre seba. Snažíme sa Autora nášho života, presvedčiť svojimi výkonmi, nech nás nechá čo najdlhšie na doskách znamenajúcich život. Len Rěžisér Život nám občas našu rolu sťaží. Nedovolí nám Hercom jeho réžijné pokyny meniť, ale pritom chce, abu sme sa na nich podieľali. Diváci, čo naše výkony sledujú, nás za ne, chvália, hania, kritizujú, udeľujú ceny. Tu platia slová „nesmrteľného Jana Wericha“ ""Čím méně důvtipu, tím okázalejší výprava, tím větší paráda, tím větší pravda, tím hlučnější hudba, efektnější světla. To neplatí jen o divadle." Platí to aj tu.
Uvedené citáty v otázke sú na základe veľkých životných skúseností.

hapiky

Skoro bych řekl že zfilmované divadlo podle předem daného scénaře, který se od onoho předem daného scénaře může lišit jen v celkem bezvýznamných maličkostech.

led

hapiky, niekedy pôvodné scenáre Režisér Život a Herci v ňom hrajúci, prepisujú, aby boli k niečomu dobré. (dosť často)

hapiky

Zřejmě kdo jednou utrhne zakázané jablko, pojede po stejné cestě jako My! (s malými odchylkami.)