Zlatý

Je správné, že knih typu "Vaříme s X“ či "Pečeme s X" vychází víc než knih o myšlení, protože se víc jí, než přemýšlí?

Nebo platí?

Sofoklés „Nejpříjemnější život mají ti, kteří nemyslí"

Marcus Aurelius „Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky"

Staroegyptské přísloví „Polovina z toho, co sníme, udržuje naživu nás, druhá polovina lékaře"

OObrázek
https://pixabay.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Správné asi ne. Je to spíše taková současná móda. Všude se vaří. Knihy, televizní pořady, časopisy. Každý má své jednoduché, většinou rádoby zdravé a levné recepty. Lidi se na to rádi dívají. Myslím, že kromě sběratelů tyto knihy nikdo moc nečte a jen málo podle nich vaří. Je to ale in mít spoustu kuchařek. Knihy o myšlení a přemýšlení je méně, je o ně menší zájem a nikomu se asi ani nechce moc přemýšlet.
Osobně mám rád dobré jídlo, mám rád i kulinářské novinky. Nečtu však kuchařky, občas mne sice něco napadne jako inspirace , když náhodou shlédnu kousek takového pořadu. Někteří lidé kuchařku možná používají. Dnes je i spousta lidí, kteří moc vařit neumí, tak pro takové to inspirace je. Myslím, že všichni zralejší sází na rodinné, osvědčení recepty.
Včechny uvedené citáty jsou pravdivé.

Další odpovědi:

Stříbrný

Vydavatel je podnikatel a podniká za účelem zisku. Prodej knih o myšlení ho neuživí.

Zlatý

S podnikatelského hlediska to jistě správné je. Manželka si knihy o vaření kupuje o něco častěji, než knihy o myšlení.

Zlatý

Je to tragické, nikoli sprváné. Následky ponese celá Zem.

Člověk dnes už nejí, aby byl živ, ale žije, aby jedl.

Má se člověk najíst, aby mohl s plným žaludkem spokojeně myslet, anebo vše promyslet, aby se mohl s čistou hlavou spokojeně najíst? Mé věčné dilema. ;)

Mějte se krásně a nejezte blbě.

Zlatý

Kolik máte doma knih o myšlení?

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ad mosoji,

byl byste překvapený, kolik knih o myšlení mám - díla filozofická, politická, sociologická, psychologická, k tomu slovníky atd. Ještě pedagogika atd.

Počet vázaných kucahřek a knih o myšleníé vyjde určitě na stejnou.

Asi před měsícem jsem dostalo nový slovník pojmů z politoloige. Jo, ještě jsem zapomněla na učebnice marxismu.

Knih o myšlení mám dost- učebnice filozofie, slovnmíky, sociologie, poloitologie, Slovník politologie, atd.

Potřebovala jsem jednak ke studiu, jednak pro výuku. Dala jsem si dokonce svázat slovník politologie.

Potebovala jsem nejen ke studiu, ale i k výuce.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2199
Zlatý mosoj 1624
Zlatý marci1 1566
Zlatý annas 1407
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý Kepler 934
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 792
Zlatý quentos 779
Zlatý zjentek 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.