annas

Je správné, že knih typu „Vaříme s X“ či "Pečeme s X“ vychází víc než knih o myšlení, protože se víc jí, než přemýšlí?

Nebo platí?

Sofoklés „Nejpříjemnější život mají ti, kteří nemyslí"

Marcus Aurelius „Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky"

Staroegyptské přísloví „Polovina z toho, co sníme, udržuje naživu nás, druhá polovina lékaře"

OObrázek
https://pixaba­y.com/cs/kuch­a%C5%99ka-recepty-potraviny-va%C5%99it-746005/

Nejlepší odpověď
Drap

Správné asi ne. Je to spíše taková současná móda. Všude se vaří. Knihy, televizní pořady, časopisy. Každý má své jednoduché, většinou rádoby zdravé a levné recepty. Lidi se na to rádi dívají. Myslím, že kromě sběratelů tyto knihy nikdo moc nečte a jen málo podle nich vaří. Je to ale in mít spoustu kuchařek. Knihy o myšlení a přemýšlení je méně, je o ně menší zájem a nikomu se asi ani nechce moc přemýšlet.
Osobně mám rád dobré jídlo, mám rád i kulinářské novinky. Nečtu však kuchařky, občas mne sice něco napadne jako inspirace , když náhodou shlédnu kousek takového pořadu. Někteří lidé kuchařku možná používají. Dnes je i spousta lidí, kteří moc vařit neumí, tak pro takové to inspirace je. Myslím, že všichni zralejší sází na rodinné, osvědčení recepty.
Včechny uvedené citáty jsou pravdivé.

Další odpovědi
Klaproth

Vydavatel je podnikatel a podniká za účelem zisku. Prodej knih o myšlení ho neuživí.

zjentek

Je to tragické, nikoli sprváné. Následky ponese celá Zem.

Člověk dnes už nejí, aby byl živ, ale žije, aby jedl.

Má se člověk najíst, aby mohl s plným žaludkem spokojeně myslet, anebo vše promyslet, aby se mohl s čistou hlavou spokojeně najíst? Mé věčné dilema. ;)

Mějte se krásně a nejezte blbě.

Emefej

S podnikatelského hlediska to jistě správné je. Manželka si knihy o vaření kupuje o něco častěji, než knihy o myšlení.

mosoj

Kolik máte doma knih o myšlení?

Světlana123

Doma mám jednu knihu o myšlení ale moc mě nebavila.. ale nikomu nechci brát jeho názor..

VitekH

Ve skutečnosti lze i říci, že v knihách o vaření podle způsobu vyjadřování jasně můžete vidět způsob myšlení – prožívání světa autorů. A aby autoři mohli něco napsat, museli nejdříve myslet, takže knihy o vaření = knihy o myšlení.

Ale ano, napodobit řemeslníka zvládne skoro každej, ale hloubku každej nemá.

Ametyst

Protože dřív čtu, než něco k jídlu koupím, nakonec to ani nekoupím. Tomu už se nedá říkat potraviny, ale otraviny.

annas

Ad mosoji,

byl byste překvapený, kolik knih o myšlení mám – díla filozofická, politická, sociologická, psychologická, k tomu slovníky atd. Ještě pedagogika atd.

Počet vázaných kucahřek a knih o myšleníé vyjde určitě na stejnou.

Asi před měsícem jsem dostalo nový slovník pojmů z politoloige. Jo, ještě jsem zapomněla na učebnice marxismu.

Knih o myšlení mám dost- učebnice filozofie, slovnmíky, sociologie, poloitologie, Slovník politologie, atd.

Potřebovala jsem jednak ke studiu, jednak pro výuku. Dala jsem si dokonce svázat slovník politologie.

Potebovala jsem nejen ke studiu, ale i k výuce.