_136

Je správné, že Kanada s okamžitou platností zakázala prodej a používání útočných zbraní?

Je to správná cesta cesta že Kanada s okamžitou platností zakázala prodej a používání útočných zbraní,podle premiéra Trudeaua si při posledním byl dubnový útok v Novém Skotsku, kde střelec zabil 22 lidí. Měli by si USA vzít příklad z Kanady a také s okamžitou platností zakázat prodej a používání útočných zbraní? díky

Odpovědi
Edison

Co jsou „útočné“ zbraně??? Je to nesmysl. Olga Hepnarová: 8 mrtvých, 12 zraněných. Zbraň NÁKLADNÍ AUTOMOBIL. New York 11. září 2001: 2996 mrtvých. Zbraň 3 x dopravní letadlo unesené za pomoci ZLAMOVACÍCH NOŽŮ. A další a další útoky. Hlavně auta jsou jednou z nejůčinnějších ÚTOČNÝCH zbraní!!! A nikdo je nezakazuje, nikdo nemusí na psychotesty, nikdo nezkoumá napojení na teroristy, nikdo nezkoumá bezúhonnost a spolehlivost… Tak kdo je tu šílený???

zjentek

No pokud tam zakázal prodej ÚTOČNÝCH STŘELNÝCH zbraní řadovým ovčanům, jako jsou třeba zedníci, ajťáci, úřední krysy, vlogeři nebo kadeřníci, pak je to podle všeho rozumnej chlap.

Ametyst

Příště může socialistaTrudeau zakázat náklaďáky, protože ty hrály roli v teroristických útocích. Asi takovou ma logiku zakazovat zbraně. Vyzbrojí se zase jen teroristé a ne slušní občané.

Emefej

Je to nesmysl. Mě by bylo úplně jedno, zda budu zabit útočnou, nebo obrannou zbraní.

Edison

Ještě malé doplnění: Proč by si státy nemohly vzít příklad třeba z našeho zbraňového systému?

Nemluvě o tom, že ne všude v USA jsou zbraně tak mizerně kontrolované. Jsou státy, kde jsou zbraně prakticky absolutně ZAKÁZANÉ… A podívej se tam na počty vražd…

Edison

Zjentku, 1. Opakuji: Co jsou to ty „ÚTOČNÉ“ zbraně??? 2. O co jsou horší zedníci, ajťáci, úřední krysy, vlogeři a kadeřníci, než kdokoli jiný??? 3. Každý má právo se bránit a stát mu v tom NESMÍ jakkoli bránit!!!

To je DISKRIMINACE!!! Uvědomuješ si to?

zjentek

Jo… no tak ÚTOČNÁ STŘELNÁ ZBRAŇ je ta, s níž se útočí střelbou. Dále jde o tu vinu. Jestli třeby vinnej ajťák střelí do nevinnýho vlogera anebo neopak nevinnej střelí do vinnýho… v tom je často bordel a tak je lepší, když ty zbraně nemá vůbec nikdo, včetně těch kadeřníků a je klid.

Edison

Hmmm… Takže pak taky existuje útočné auto, útočné dopravní letadlo, útočný kuchyňský nůž, útočná kávová lžička… Zbraně neútočí!!! Uvědom si, že útočej… LIDI!!! Útočnou zbraní může být naprosto COKOLI! Deštník (bez úprav).Neznám naprosto žádnou zbraň, která by kohokoli zabila. Zabíjej LIDI! Nějak jsi nepochopil, že když zakážeš zbraně, budou je mít jen ti, kdož ZABÍJÍ!!! A ti, co dodržujou ZÁKAZY by se ani neměli jak bránit. Jenže to TY nepochopíš.

Edison

A kdyby náhodou ani ti zlí něměli zbraně, něco si najdou: Núž, auto, náklaďák, LETADLO!!! Zkrátka… zákazy zbraní vedou jen ke zhoršení celé bezpečnostní situace.

Pro představu pár citátů: https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Zbran%C4%9B