_136

Je správné, aby policie pokutovala lidi za nenošení roušek tam, kde to je nařízené a povinné?

JE správně aby policie pokutovala lidi za nenošení roušek tam kde to je nařízené a povinné?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Co je povinné, je povinné. Nařízení se mají dodržovat (o smyluplnosti nařízení si může každý myslet co chce. Na tom, že se nařízení mají dodržovat, to nic nemění. Navíc se nejedná o nějaká nařízení, která by byla nelidská a byla by ve skutečném rozrporu s právy/zákony, což by mohl být jediný logický důvod proč neposlechnout = že by to bylo velmi nespravedlivé, neoprávněné, neopodstatněné, nelegální, nelidské).
Proč něco nařídit? Aby se to pak nedodržovalo a každý si dělal, co chtěl?

Další odpovědi
elkon

Ano, právě kvůli takovým je situace taková, jaká je.

Drap

Ano, je to správné. Je to porušení zákona. Osobně bych sankce zpřísnil.

ivzez

Pravidla, opatření, zákony a vyhlášky se mají dodržovat a policie má dbát na jejich dodržování.

Nejsou-li lidé vůči sobě ohleduplní a zodpovědní vůči druhým sami od sebe,
nustupují různá opatření a v případě jejich nedodržování je podle mne postih správný.

zjentek

Ano, pokutoval bych sazbou od tří měsíců do jednoho léta odnětí svobody + finanční tresty.

Hlada

Ano, ale až po neuposlechnutí domluvy. Nebezpečnost takového chování je velmi malá a nemůže se stát honbou za snadným příjmem.

nyjono

Jo.
U nedodržování nařízení nošení roušek to začíná a končí to to za hranou nedodržování dalších nařízení.

Petr Kaňa

Ano, měli by pokutovat. A taky ty kteří šíří dezinformace.

da ny

Ano.
Pokud nepodléhají nějaké výjimce (potvrzení, nízký věk).
V Německo zaplatíte 5OO euro. Pokutuje se všude…

Schluker

Pisu do diskuze, protoze nemam pocit, ze bych mel kredit na to, abych hodnotil co je spravne a co ne. Policie by ze sve podstaty mela dohlizet na dodrzovani zakonu, vyhlasek atp. Me osobne (a ted nemyslim primo situaci s rouskami) policie pokutu nikdy neudeli – musel bych s tim totiz souhlasit. V takovem pripade (teoreticky) dojde k zahajeni spravniho rizeni, kde se mohu hajit bez stresu, emoci a dalsich aktualnich vlivu pri zakroku policie. Je potreba si uvedomit, ze i napomenuti je formou trestu, ikdyz nema financni ani jine dopady.

Abych se vyjadril i k tem rouskam.. soucasna narizeni respektuju, ale napriklad jarni povinnost noseni rousek vsude mimo domov jsem nerespektoval – bylo proti zdravemu rozumu byt sam uprostred prirody a mit na sobe rousku.

Schluker

Vypadlo mi u textu, ze v pripade nesouhlasu dojde na sprsvni rizeni…