annas

Je správné, 1. že v názvu ulic špatní mrtví ustoupí správným mrtvým či 2. na hřbitově starší mrtví ustoupí mladším?

2. část je podle názvu jedné povídky Milana Kundery

Jak je možné chápat?

  1. „Žijícímu člověku jsme povinováni ohledem, mrtvému pravdou.“— Voltaire
  2. „Odčinit nemůže nikdo nic. Mrtvého nevzbudíš, ztracená léta nevrátíš a probdělé noci strachu neobrátíš v sladký spánek bezstarostnosti.“ — Jan Werich

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-mrtvych/?page=2

Obrázek
htps://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/04/23/20/07/o­lomouc-2254883_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Já osobně nesouhlasím. Vždy by se mělo zvažovat důsledně zda dát nějakému místu jméno po někom a pokud se tak stalo, tak už to tak nechat. Na hřbitově mě to příjde rozumnější. Pokud se pochovává do země, tak mladší nahradí staršího, ale jméno i těch starších by měla zůstat zachována.
S uvedenými citáty nutno souhlasit.