annas

Je spořivost staromódní? Česká přísloví praví: „Spoření– bohaté koření, Kdo šetří, má za tři.“

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Již z dob,kdy vznikly ty různé kampeličky,bankovní domy,mysleli na zadní vrátka a proto spořili i z mála co jim zbývalo.Dnes je dobá jiná,proto že se lidé naučili nakupovat na dluh,hlavně že mají určitou věc dříve,která se jim může zničit(poškodit) dříve,než splatí dluh.
P.S. Já si samozřejmě spořím a opravdu myslím na ty vrátka!

Další odpovědi
anonym

Ne

Lidem už nezbývá na žádné spoření.Teď si lámou hlavu,jak vyjít s tím,co mají.

Andělé

Ne

Ale myslím,že v dnešní době je stále méně lidí,kteří mají z čeho spořit. Určitě si větší část naspořených peněz nechají pro případnou krizi a teprve „zbytek“ použijí pro svou potřebu…

arygnoc

jiná odpověď

spoření je asi staromódní, myslení na zadní vrátka ne.

klasické spoření (odložení peněz pro budoucnost) se prostě nevyplácí – banky dávají menší úrok, jako je inflace, mít peníze pod polštářem je cesta k definitivnímu znehodnocení peněz.

Nejvýhodněji se jeví investice, podle možnosti věcí, které neztrácí cenu (dlouhodobě – třeba drahé kovy, kameny, nemovitosti, pozemky, ale i akcie, dluhopisy).

Jedná má známá už 2O let měsíčně kupuje zlato (v dnešní ceně cca 2.000 Kč) – a že ho už má!

anonym

Ne

Spořivost není staromódní, spíše její staré formy.
A dnes je v daleko větší míře doplňována či kombinována s kontokorenty, kreditkami a půjčkami. A všichni, kdož si potřebují pořídit vlastní bydlení, se neobejdou bez dlouholeté hypotéky a stavebního spoření.

Drap

Ne

Určitě ne, mnohým se zdá spořit příliš zdlouhavé a nepohdlné.Ta přísloví mají svým způsobem pravdu. Snažím se, na vše co potřebuji ušetřit předem.

eLx

Ano

Já to slyšel ve verzi: „Kdo šetří má za tři roky úplný hovno.“ Dneska jedou investice a akcie. Schovaný úspory jsou pasiva a bohatí je používají jako aktiva (peníze dělají pro vás, né vy pro ně). Aspoň tak to nějak psali v Bohatý táta, chudý táta. :)

aramah

Ne

filva

Ne