Kazatel

Je selekce osob očkovaných a neočkovaných rozhodnutí politické (tedy protiústavní), nikoli medicínské?

Nejlepší odpověď
dubraro

Jednoznačně politické, neústavní a zlovolné. Existuje již dost důkazů o tom, že očkování je téměř bezcenné a rozhodně nebrání tomu, aby se očkovaná osoba nakazila a nemoc šířila.

Další odpovědi
Ametyst

S medicínou to má už sotva co společného, když se lidé nechají očkovat proto, aby měli klid a nedělali jim potíže ( v práci, v cestování, v návštěvách větších akcí). Také platby za neustálé testování nejsou zanedbatelné. Pak kdo je tu sobec, co myslí jen na sebe.

elkon

Je to hlavně logické. Z nynějších statistik vidíme, že většina nakažených jsou neočkovaní. A pokud onemocní očkovaný, průběh je dost mírný. Když se podíváme do Evropy, v některých státech jsou opatření mnohem tvrdší než u nás. Zatím. A politické rozhodnutí neznamená automaticky protiústavní.

Kepler

Moudrému napověz, idiota nakopni!

Pepa25

Jakékoliv rozhodnutí zvýhodňující očkované je primárně medicínské rozhodnutí (odůvodněné medicínskými důvody), jen ho logicky činí politici. Navíc nejde o „selekci“, ani to není protiústavní.
P.S. Běžte se už konečně očkovat – zatím jsem neslyšel o nikom, kdo by litoval, že se naočkoval, ale každý den máme z médií informace o těch, kteří litují, že se včas nenaočkovali.

Dochy

Dělení má medicínský základ, ale co se Covidu a současné situace v ČR týče, zpolitizované­. Silně.

ten který je

Je to rozhodnutí především politické.Jak to může být medicínské rozhodnutí,když jsou lidé vystaveni vydírání,útisku a dokonce i střelbou gumovými projektily viz.Austrálie.To není normální.

paul1

Věřím vědcům, i zdravotníkům a proto jsem se nechal očkovat. Také proto, že patřím do rizikové skupiny (mám 81r.). A čekám na třetí dávku, druhou jsem dostal 21.4,2021.
Rozdodnutí pokládám za medicínské, při té mizerné disciplíně, která u nás je, hrozí zahlcení nemocnic.

Disraeli

Politické je určitě, stejně jako různá předchozí vládní omezující nařízení (o tom se nedá pochybovat), ale s medicínským odůvodněním v zájmu společnosti i jedince.
Jsem pro očkování (spíš neutrální postoj) a spíše pro omezení, vládní nařízení, které nařizují ochranná opatření vůči koronaviru (než laxní postoj bez jakýchkoli opatření), ale osobně se mi nelíbí ta stupňující se diskriminace neočkovaných.

Hlada

První jsou medicínské poznatky, které se prostřednictvím ministerstva zdravotnictví dostávají do politiky, ze které vyjdou celostátní opatření. Žádná selekce neexistuje.

Ametyst

Přičemž se politici chovají jako s pistolí u hlavy. Kdo drží tu pistoli?

Hlada

Pomatení lidé a to u své.
Není bez zajímavosti, že nejvíc odpůrců očkování je v krajích s nižší životní úrovní, tedy těch, kterých se ztráta příjmu a zdražení nejvíc dotkne. Naopak v Praze, kde je větší koncentrace lidí s vyšším vzděláním a příjmem, je procento očkovaných nejvyšší.

Funna

není to o vzdělání, ale o možnostech…za prvé pražáci mají spoustu možností se jít naočkovat, na rozdíl od příhraničních lokalit…a hlavně za duhé…pražáci jsou zvyklí chodit do restaurací, kaváren, kin, bazénů, na výstavy, do muzeí a pod protože to vše mají na dosah…taky bych chtěla jít na určité výstavy, ale nepojedu kvůli tomu 300 km do Prahy, protože bohužel vše se cpe tam…a kam si myslíš že jde klasický obyvatel vesnice a jak často chodí např. do divadla, které je o něj x km daleko a musí tam autem?…max. do hospody a místní hospodští nějaké testy většinou neřeší…a navíc na dědině je spoustu práce kolem domu, kterou ti „inteligentní“ pražáci vůbec neznají…takže je to o tom, že pražáci by si bez očkování ani neprdli, nebo se pořát lítali testovat, tak jsou očkovaní kvůli svojí pohodlnosti, ne zodpovědnosti za společnost…takže nesrovnávej nesrovnatelné…

Funna

Pepo…používej hlavu a nepapouškuj ty nesmysly, co kecá vláda o nenaočkovaných sobcích, protože je tomu přesně naopak!!!
sobec jsi tu ty zjevně ty, protože ses nechal naočkovat, aby jsi měl pokoj, nebál se že onemocníš a nebyl jsi omezován…a vzhledem k tomu, že když budeš nakažený, budeš mít bezpříznakový průběh, budeš vesele min. 5 dní roznášet viry, ale nikdo na to nepřijde, protože se NEMUSÍŠ testovat…
tak kdo je tu sobec?…my co do sebe nechceme píchat chemické sračky u kterých nikdo neví, jaké mají vedlejší účinky (a já se nebavím o těch okamžitých, ale o těch dlouhodobějších na které už časem přicházení) a máme vlastní protilátky, takže jsme na tom jako očkovaní, nebo ty, co chce mít jen pokoj a ohrožuje tak ostatní tím, že se nemusí testovat???

Dochy

Nevím jak Pepa, já jsem se nechal očkovat, protože jsem doufal, že nás bude dost, že vláda zvládne svou úlohu a že se Covidu zbavíme.

Pepa25

Funna, prosím nepapouškujte nesmysly, které jste si přečetla na sociálních sítích, ale používejte HLAVU! Chytnout covid a mít bezpříznakový průběh mohou neočkovaní i očkovaní, to je fakt, stejně jako to, že u očkovaných je ta pravděpodobnost menší – dokládají to i čísla z nemocnic, které plní hlavně neočkovaní. Vedlejší účinky vakcín jsou dobře popsané, protože už byla naočkována více než polovina lidstva! Vlastní protilátky nemáte odkud mít, pokud už jste nemoc v nedávné době neprodělala – ale to je přesně případ, kdy se očkovat po určitou dobu nemusíte. Příště prosím víc logiky a míň otazníků a vykřičníků.

Funna

ach jo…na sociální sítě nechodím, takže nic nepappuškuju…a to, že to chytnou všichni jsem psala, ale ti co se netestují, tj. naočkovaní, to roznáší s vyšší pravděpodobností…
a znovu…klasicky se všechny medikamenty testují v horizontu SEDMI LET…covid je tu 2, takže z toho je jasné, že DLOUHODOBÉ vedlejší účinky ani nemohli být objeveny…
a vlastní protilátky mám i po roce…jaksi nechápeš, že tvorba protilátek je věc INDIVIDUÁLNÍ a záleží na každém jedinci, jak dlouho a v jaké kvalitě si protilátky vytvoří..a navíc, i když zjistitelné protilátky nemáš, tak ti neznamená, že tvůj organismus si z covidem neporadí, protože už má paměťové T-buňky…a to je normální reakce organismu, jestli i tohle rozporuješ, protože to takto nutiči k očkování neprezentují, tak jsi normální popírač…
jen pro upřesnění – nikdy jsem nebyla proti očkování, ale proti tomuhle jsem všema deseti, protože postrádá zdravý rozum a navíc jsem covid prodělala skoro bezpříznaků, tak nemám důvod si myslet, že další nákazu nezvládnu podobně …ale očkování, které nestačil nikdo pořádně prověřit, protože na to nebyl čas, to fakt odmítám…

Dochy

Odkud máš, že to chytnou „všichni“. Ani neočkovaní to nechytnou všichni, i v rodině s Covidem (a tedy blízkým stykem s nakaženým) často zůstávají někteří nenakažení i když jsou neočkovaní. Očkovaní mají ještě menší pravděpodobnost se nakazit.

Pepa25

dubraro: prosím o JEDEN důkaz, že očkování je „bezcenné“

Funna

a co třeba to, že 40% hospitalizovaných je očkovaných????…

Dochy

očkovaných máme aktuálně přes 60%. A to si nejsem jist zda tím myslí plně očkované nebo i „rozočkované“ a lidi těsně po očkování. podle posledních dat
https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/po­cet-hospitalizovanych-v-cesku-40336695
je z nově hospitalizovaných kolem 40% očkovaných (není jasné zda „plně“). Na JIP je jich jen kolem 25–30% – já tam tedy přínos očkování vidím a zhruba by to mohlo odpovídat prezentovanému významu očkování.

Pepa25

Ametyst: sobec, který myslí jen na sebe, je LOGICKY ten neočkovaný. Protože moje očkování pomáhá i ostatním, zatímco vaše neočkování pomává jen vám (hrát rebela proti systému).

ten který je

Pepa25:Sobec jste Vy,který si myslí že díky očkování jste bezinfekční a nemusí dodržovat žádná opatření.Vám by se líbilo aby všichni držely ústa a krok.Plná huba demokracie a chováte se úplně opačně.

Pepa25

ten který je: prosím neříjte mi, co si údajně myslím! Rozhodně si nemyslím, že očkovaní jsou bezinfekční a nemusí dodržovat žádná opatření. To jsem nikdy nikde nenapsal!!! Také neříkám, že se má držet huba a krok – naopak jsem tu napsal, do druhého vlákna, ať jde funna na demonstraci …

Dochy

Já jsem očkovaný a dál dodržuju všechna opatření… S vyjímkou toho testování pokaždé, než vlezu do restaurace… Ale moment, já vlastně do restaurací ani nechodím, jen do podnikové kantýny…