Otazník123

Je rychlost mobilních dat 2 Mb/s dostatečná?

Rozmýšlím se mezi dvěma tarify od Vodafone, jeden má v nabídce neomezená data za 499 Kč a rychlost dat 2 Mb/s. Druhý také neomezená data za 699 Kč a rychlost 10 Mb/s. Pokud bych sáhl po tom prvním za 499 Kč, myslíte že mi bude tato rychlost stačit na běžné používání? To znamená: Sociální sítě (Facebook a Instagram), přehrávání videí na YouTube (klidně v horší kvalitě), navigace, běžné vyhledávání na internetu. Bude se jednat o můj první datový tarif v kombinaci s chytrým telefonem, takže si vůbec neumím představit, co jaká rychlost znamená a jak bude v reálu použitelná. Děkuji za rady a případně i zkušenosti s těmito tarify.

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

2 Mb/s stačí v zásadě na všechno, i rychlost 1 Mb/s by stačila. Internet bude plynule fungovat i při 500 kb/s (0,5 Mb/s).

Otázka je, jaká bude skutečná rychlost, v praxi. Těch 10 Mb/s je podle mě nadsazené.

Další odpovědi
Schluker

2mbps budou na obycejne pouzivani stacit. Samozrejme na ukor kvality videi a hudby, ale to vam nevadi jak pisete.
Jáára si pomotal kbps a kBps. Edge mel kolem 200kbps, coz je radove min nez 2mbps.

Dalsi vec je, ze nebude problem tarif pripadne navysit, takze urcite zacnete s nizsim.

jáára

Není. to je skutečná rychlost 256 kBps, když to půjde dobře. To je gprs nebo edge.

Dochy

Na texty v pohodě. Na video – no, bál bych se toho. 2–3Mb/s mi teď žralo normální video z Novinek (nastavení Auto, prohlížeč zvolil 480p)

Arne1

Nemáš velké oči ? Především si ujasni, zda neomezená data vůbec využiješ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.